Українська компанія прийме участь у створенні нового літака для Азіатсько-Тихоокеанського авіаринку

11476

Тукана Інжиніринг Україна (Tucana Engineering Ukraine), що входить до міжнародної Групи компаній Прогресстех, приєднується до команди розробників регіонального турбогвинтового літака нового покоління R80.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на АвиаПОРТ.

Тукана, що працює на українському ринку з 2014 року, уклала рамкову угоду про надання інженерних послуг в інтересах розробника літака R80 – індонезійської компанії PT Regio Aviasi Industri (RAI).

 • Документ підписали генеральний директор Тукана Інжиніринг Україна Мирослав Крекота (Myroslav Krekota) і президент RAI Агунг Нугрохо (Agung Nugroho) в присутності засновника та голови Ради директорів Групи компаній Прогресстех професора Володимира Кульчицького (Vladimir Kulchitsky) і професора Бахаруддіна Юсуфа Хабібі (Dr.-Ing Bacharuddin Jusuf Habibie), засновника та голови Ради директорів RAI, 3-го президента Індонезії (1998-1999 р.р.). Церемонія підписання відбулася 13 квітня поточного року в Мюнхені.

  Компанія RAI, заснована Бахаруддіном Юсуфом Хабібі, одним із творців індонезійського авіапрому, позиціонує R80 як високошвидкісний регіональний турбогвинтовий літак нового покоління з рекордною в своєму класі паливною ефективністю.

  RAI презентувала проект створення R80 в 2014 році. Компанія вже має попередні замовлення на 155 повітряних суден і анонсує виробництво і поставку в країни Азії 400 літаків в найближчі 20 років.

  Оцінюючи перспективи R80, RAI враховує географічні особливості південно-східній частині Азіатського континенту, що включає острівні території. Зокрема, 80-місний регіональний літак із заявленими характеристиками об’єктивно затребуваний ринком Індонезії, найбільшого в світі держави-архіпелагу. Економіка країни критично залежна від мережі авіатранспортного сполучення між безліччю островів, розділених водами Тихого і Індійського океанів. У зв’язку з цим проект створення R80 отримав статус Національної стратегічної програми, реалізація якої покликана стати потужним поштовхом до розвитку індонезійської аерокосмічної індустрії.

  На сьогоднішній день, вже завершено 1-й етап робіт – готові попередній проект R80 і його техніко-економічне обґрунтування. Учасники програми вступають у другий, основний етап розробки R80, на якому і будуть потрібні компетенції інженерів Тукани.

  “Наші інженери мають успішний досвід роботи в літакобудівних програмах Airbus, Bombardier, Gulfstream, Cessna і інших виробників авіатехніки, в тому числі турбогвинтових літаків, – каже топ-менеджер Тукана Інжиніринг Україна Мирослав Крекота. – Ми готові допомогти RAI успішно пройти етап проектування та надати підтримку нашим індонезійським партнерам у виробництві R80. В цілому проект цікавий Туканам можливістю розширення власного досвіду і важливий як стартовий вихід на ринок Азіатсько-Тихоокеанського регіону з послугами для літакобудування “.

  Президент RAI Агунг Нугрохо під час церемонії підписання угоди висловив упевненість в тому, що Тукана володіє значними знаннями і високою кваліфікацією в області проектування літаків. На думку індонезійської сторони, участь в програмі дослідної інженерної команди Тукани допоможе RAI успішно та своєчасно підготувати літак до льотних випробувань у 2022 році, а ще через 3 роки – приступити до постачань R80 замовникам. Президент RAI також припустив, що внесок компанії, яка представляла Україну, в створення очікуваного в Індонезії літака покладе початок більш тісного партнерства двох країн в галузі авіабудування.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.