Проректор НАУ Володимир Шульга: Українське авіабудування розірвало “петлю”

2850

Україна будує нові унікальні літаки вже без російських комплектуючих. Розробка і випробування Ан-178 завершилися лише рік тому, а сьогодні вже є міжнародне визнання цього літака. Про це заявив проректор НАУ Володимир Шульга.

Коментуючи новину про те, що завод “Авіант” почав будівництво 6 нових унікальних літаків Ан-178 без використання російських комплектуючих, проректор НАУ Володимир Шульга зазначив, що це – один з найважливіших факторів розвитку українського літакобудування за останні кілька років, повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Joіnfo.ua.

“Так, українське літакобудування було” зав’язано “на російських комплектуючих і протягом чверті століття не могло” відв’язатися “від нього. Тому що попередній владі було вигідно.
Зараз ми маємо сусіда-агресора. І закуповувати у нього будь-які матеріали – це, природно, алогічно. А закуповувати комплектуючі для такої стратегічної галузі, як літакобудування – взагалі дурість. Адже це питання національної безпеки.

 • Однак зараз маємо нове звершення. І якщо врахувати, що на нову українську розробку, унікальний літак Ан-178 вже є 45 замовлень – це говорить лише про те, що українське авіабудування – зізнається в світі як одне з найпотужніших та надійних.

  Завдяки тому, що українському Ан-178 поки немає аналогів в світі, цей літак стане однією з візитних карток українського літакобудування. Переконаний, що з часом таке ж визнання для галузі принесе і новий український Ан-132, який був представлений зовсім недавно.

  Ну а українське профільну освіту зі свого боку зробить все, щоб підготувати фахівців для нових літаків і молодих вчених для нових розробок “, – зазначив Володимир Петрович Шульга.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.