ДП “Антонов” просуватиме на ринок літаки Ан-148/158 в рамках партнерства з кіпрським лізингодавцем Montag-Girmes

6074
 • У ДП “Антонов” пов’язують плани з просування на ринок регіональних пасажирських літаків нового покоління сімейства Ан-148/158 пасажиромісткістю до 99 пасажирів в рамках партнерства з кіпрською лізинговою Montag-Girmes.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Интерфакс-Украина.

  Як повідомив віце-президент ДП “Антонов” з маркетингу та продажу Юлій Кисельов в ході конференції з українськими авіакомпаніями-потенційними експлуатантами літаків сімейства в Києві в п’ятницю, підприємством досягнуто домовленості про співпрацю з Montag-Girmes в поставках Ан-148/158 у лізинг, в тому числі на ринок України.

  Він не оприлюднив деталі домовленостей, уточнивши лише, що Montag-Girmes брала участь в постачанні літаків Ан-158 на Кубу.

  Як зазначив президент ДП “Антонов” Олександр Донець, в компанії також розраховують на істотне підвищення рівня післяпродажної підтримки літаків сімейства Ан-148/158 в рамках співпраці з американською Avial.

  “Наш американський партнер – компанія Avial – братиме участь у післяпродажній підтримці наших літаків через свою логістичну мережу”, – уточнив він.

  Згідно з оприлюдненими в ході конференції оцінками ДП “Антонов”, українські регіональні реактивні Ан-148/158 мають конкурентні ринкові характеристики, включаючи витрату палива і експлуатаційні витрати, в порівнянні з зарубіжними аналогами в своєму класі, такими як бразильський Embraer чи канадський Bombardier. При цьому каталожна ціна українських літаків на 15-25% нижче зарубіжних аналогів, і становить близько $ 32 млн.

  Регіональний реактивний Ан-148 призначений для перевезення до 85 пасажирів у базовому компонуванні на відстань до 4500 км, Ан-158 – для перевезення 99 пасажирів на відстань 2500 км. У числі конкурентних переваг літаків сімейства – можливість експлуатації на грунтових аеродромах, а також широкий кліматичний діапазон експлуатації. Літаки оснащені двигунами Д-436-148, розробки ДП “Івченко-Прогрес” і виробництва ПАТ “Мотор Січ”, за бажанням замовника можливе оснащення літаків західним двигуном.

  За даними ДП “Антонов”, з 2009 року на ринок поставлено 45 літаків сімейства Ан-148/158, у тому числі, 39 од. Ан-148 і 6 од. – Ан-158.

  Як зазначалося в ході конференції, в даний час ДП “Антонов” успішно вирішує завдання імпортозаміщення за програмою Ан-148/158.

  ДП “Антонов” – провідний український розробник і виробник авіатехніки, визнаний світовий лідер в ніші транспортних літаків самого широкого призначення. За рішенням уряду з 2015 року входить до держконцерну “Укроборонпром”.