Виробництво вишні в Україні набуває популярності

2113

Існує значний потенціал виробництва вишні, який може почати реалізовуватися вже в цьому році, якщо підприємства здійснять заплановані насадження вишні, яка знову стає популярною.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на kurkul.com.

Обсяги їх виробництва в останні роки характеризуються відносною стабільністю, що свідчить про сформовану ємність внутрішнього ринку. Вишня та черешня це традиційні українські культури, які займають важливе місце у структурі виробництва плодів і ягід. Обсяги їх виробництва в останні роки характеризуються відносною стабільністю, що свідчить про сформовану ємність внутрішнього ринку.

 • За даними Асоціації, вишні та черешні разом займають більше 10% у товарній структурі виробництва плодів і ягід України. Згідно з даними Державної служби статистики України, у 2013 р. виробництво вишень було на рівні 201 тис. т, у 2014 році — 183 тис. т, 2015 р. — 193 тис. т, 2016 р. — 157 тис. т. Аналогічна ситуація була з виробництвом черешень, урожай яких у 2013 р. склав 81 тис. т, 2014 році — 67 тис. т, 2015 році — 77 тис. т., 2016 р. — 63 тис. т.

  Значне скорочення врожаю черешень та вишень в 2016 р. було зумовлене несприятливими погодними умовами. Цього року також очікується значне зниження врожаю через складні погодні умови в квітні-травні.

  Проте основним стримуючим фактором розвитку цього напрямку садівництва є концентрація левової частки виробництва у господарствах населення.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here