Вигідний бізнес: В Україні рентабельно вирощувати індиків

5206

Попит на індичатину в Україні втричі перевищує пропозицію, тому створення підприємства з вирощування індиків на території нашої країни є прибутковим інвестиційним проектом.

Виробництву індичого м’яса в Україні приділяється поки не так багато уваги, як курячого. Між тим, інтерес до індичатини росте як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

 • Як зазначається, більшість індичого поголів’я в Україні традиційно утримували в індивідуальних домогосподарствах. Після 1991 року у зв’язку зі зміною економічної ситуації інтерес до розведення індиків у населення став падати, і кількість цієї птиці в нашій країні поступово зменшувалася. Разом із тим, на початку 2000-х років почало зростати виробництво індичатини промисловим способом. За десятиліття до 2011 року поголів’я індиків на агропідприємствах зросло в 42 рази і досягло 391,9 тис. голів.

  Регіонами-лідерами з розведення індичок є Чернівецька, Київська, Сумська, Івано-Франківська та Дніпропетровська області.

  Економічні труднощі останніх років позначилися і на поголів’ї індиків. Підвищення вартості утримання птиці призвело до зниження рентабельності. Агропідприємствам довелося активізувати забій птиці, що стало причиною зниження поголів’я та збільшення виробництва м’яса за період 2013-2016 роки. Однак навіть за таких умов нинішній попит на індичатину на внутрішньому ринку становить 90-100 тис. тонн на рік, а внутрішнє виробництво — близько 30 тис. тонн.

  Бізнес-план зі створення індичої ферми вже розроблений фахівцями Pro-Consulting. Згідно з ним, у разі створення господарства для одночасного вирощування на м’ясо 16,2 тис. голів птиці, їх подальшого забою та продажу готового продукту підприємство буде продавати продукцію з рентабельністю в 11,9%, що означає майже 12 центів чистого прибутку в кожному євро доходу. Це дозволить повністю окупити інвестовані кошти з урахуванням дисконту менше ніж за 3,5 року (39,3 місяця).

  Для ферми необхідно придбати одне з вже наявних агропідприємств, можливо, з числа тих, що не працюють, і переобладнати його під свої потреби. Для проведення ремонтно-будівельних та пусконалагоджувальних робіт необхідно укласти договори зі спеціалізованими компаніями і виробниками відповідного обладнання. Добових індичат для вирощування можна закуповувати в Польщі, а корми — купувати оптом у місцевих виробників.

  Своєчасний вихід на ринок дозволить новому виробнику гарантовано зайняти на ньому свою нішу і отримувати стабільний прибуток від задоволення попиту на індиче м’ясо, що зростає.

  Більше того, є можливо організувати переробку. Наприклад, у країнах Євросоюзу давно оцінили високі споживчі властивості цього м’яса. Там воно розглядається як дієтичний замінник яловичини і є сировиною для виробництва близько 150 видів ковбас. Україна в цій галузі поки відстає. Так, обладнання для ковбасного виробництва індичатини стало з’являтися у вітчизняних переробників тільки в останні 5 років.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.