В Україні збільшуються потужності млинових комплексів

3771

Українські компанії почали, нехай і незначними темпами, реконструювати старі і будувати нові потужні млинові комплекси від 250 т зерна на добу. Невеликих же 15-60-тонних млинів в Україні достатньо, і щорічно з’являються нові.

Про це з виттям блозі на «АПК-Інформ» повідомив радник голови ПАТ «Аграрний фонд» Сергій Сакіркін. «В останні роки в країні працював тільки один млиновий комплекс продуктивної потужністю 380 т/добу – КПФ «Рома» в м Первомайський Харківської області, укомплектований обладнанням відомої турецької фірми Ugur. На сьогоднішній день вже можна відзначити кілька споруджуваних або вже працюють млинів», – пише Сергій Сакіркін.

В першу чергу автор зазначив, що будується в Кіровоградській області 300-тонну млин на території діючого зерноскладу. Устаткування для борошномельного комплексу поставила компанія Buhler. Допоміжне обладнання італійського виробництва.

На Вінницькому КХП №2 була проведена модернізація млинового обладнання. Встановивши турецьке обладнання Or-taş, власники збільшили потужність млина на 350 т.

«Значний досвід роботи на ринку борошна зіграв вирішальну роль – виробництво продукції зросло більш ніж в 2 рази, так само як і реалізація. Збільшилися і обсяги експорту», – зазначає автор блогу.

 • На думку експерта, майже не проявляє себе нова 250-тонна млин, побудований кілька років тому в Одесі, хоча вона укомплектована обладнанням від турецького лідера – компанії Alapala. Ця ж компанія провела корінну реконструкцію млина колишнього Васильківського КХП, що перейшло у власність «Кулиничів».

  «Фактично, створена нова млин. В даному випадку простоїв не буде, і економічний ефект від заміни обладнання проявиться повною мірою », – вважає Сергій Сакіркін.

  На ст.Скібнєво Хмельницької області власник «Хмельницьк-млина» побудував новий елеватор і 300-тонну млин, укомплектовану обладнанням від маловідомої турецької компанії Moramill.

  «Але за обсягами виробництва борошна цей виробник може незабаром увійти в ТОП-10 переробників, тим самим підтверджуючи, що не головне, яке обладнання віддати перевагу, головне – їм правильно розпорядитися», – пише експерт.

  Цим же обладнанням укомплектована 150-тонна млин в с.Ожидів Львівської області.

  Планувало будувати новий млин і «хлібно-борошняне» відділення концерну «Галнафтогаз» – корпорація «Хлібпром». На жаль, на сьогоднішній день це питання закрите.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.