В Україні створять земельну асамблею для ринку землі

1508

Ініціаторами проекту стали засновник Фонду “Аграрна наддержава» Андрій Гордійчук, експерт Інституту соціальних технологій “Соціополіс” Ярослав Макітра, керівник Аналітичного центру Аграрного союзу України Лариса Старикова.

Автори ідеї відзначають, що створення Національної земельної асамблеї дозволить учасникам ринку підготувати законопроект про зняття мораторію на продаж сільгоспземлі, враховуючи інтереси аграріїв і не зачіпаючи права українців.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroNews.

- РЕКЛАМА -
 • Робота Національної земельної асамблеї (НЗА) передбачає два обов’язкових етапи: розробку концепції законодавчого регулювання та підготовку самого законопроекту. І вже розроблений документ щодо земельної реформи повинен пройти схвалення на всеукраїнському референдумі, в рамках підготовки та організації якого НЗА також може брати участь.

  Наші пропозиції передбачають облік територіального і галузевого принципів самоорганізації суспільства. Кількість членів повинна складати не менше 500 осіб, обраних за спеціальною рейтинговою процедурі, які представлятимуть органи влади, експертне середовище і громадський сектор. Можна розглядати і прямі вибори членів НЗА, – відзначають в своїй статті автори ідеї.

  Відзначається, що за умови активності суспільства і політичної волі керівництва держави до кінця року можна прийняти збалансований документ, щоб з 2018 року дати зелене світло обороту земель сільськогосподарського призначення.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.
  • андрей

   Не в даний момент коли 80 за межею бідності фарс виглядає як завжди благі наміри і підла реалізація.

   • А что в данный момент нужно? Рабочие места может? Так никто не хочет работать, может тогда сразу денег им, но за что?

    • андрей

     Ви власне маєте землю чи це так, теоретично розмова про ні що.