В Україні презентовані сорти озимої пшениці з урожайністю 12 т/га

4328
Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

В Інституті зрошуваного землеробства НААН були представлені нові сорти пшениці озимої в умовах зрошення, урожайність яких досягає 12 т/га.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Agronews.org.

Сорти Росинка, Овідій і Марія сьогодні є найбільш конкурентоспроможними і їх врожайність досягає 12,0 т/га, – зазначила науковий співробітник відділу селекції, кандидат сільськогосподарських наук Галина Базалій.

У нинішньому році природа розпорядилася так, що наші озимі культури 33 дня взимку перебували під шаром льоду, а потім ще 8 днів – під водою. Її з ділянки навіть відкачувати довелося. Але життєстійкість пшениці виявилася така, що всі забаганки стихії вона пережила на диво успішно, виправдавши зусилля селекціонерів – урожай обіцяє бути відмінним, – розповіла директор Інституту зрошуваного землеробства, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України Раїса Вожегова.

Чудовий вид пшениці місцевої селекції в умовах літньої посухи, зазначає і президент НААН України Ярослав Гадзало.

Південь України не дарма названий зоною ризикованого землеробства. Щоб виростити тут урожай, потрібно докласти багато праці, сил і розуму. Гідний результат – це посухостійкі сорти озимих, створені вченими Інституту зрошуваного землеробства. Вони дають до 10-11 т / га зерна, тоді як середній показник по країні в два з гаком рази менше, – уточнив Гадзало.

Держава, в свою чергу, не надто цінує роботу Інституту. За словами Гадзало, в минулому році на проведення наукових досліджень (в т.ч. розробку високопродуктивних і посухостійких сортів культурних рослин) академії перерахували з держбюджету 295,5 млн грн. І за той же час вилучили у вигляді податків і зборів 740 млн грн.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.