В Україні будуть вирощувати фрукти і горіхи зі стійким імунітетом

3483

Садівники Хмельницької області переконані, що в області є всі можливості для того, щоб мати високі врожаї не тільки традиційних сортів яблук, персиків, слив та горіхів, а й вирощувати сорти зі стійким імунітетом.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на «Agronews.org».

Садівник Віталій Бомок радить заборонити ввезення в Україну плодів з Польщі, зате самим вирощувати нові імунні сорти яблук, які не вимагають багаторазового застосування препаратів захисту.

- РЕКЛАМА -
 • За органічність і природність виступає і глава Хмельницького клубу садівників-любителів «Черешня» Тетяна Васильєва. Однак, за її словами, для промислових масштабів тут є певна загроза.

  Натуральне яблуко смачніше, але який у нього товарний вигляд? Над цим треба добряче працювати, щоб не потрапити в боргову яму. Ми підходимо до цієї справи дуже прагматично. Вирощуємо тільки те, що продається, – розповіла Васильєва.

  За словами садівника Владислава Бігуна, робота над виведенням нового, продуктивного сорти грецького горіха була тривалою і продовжується до цих пір.

  Мій особистий горіх  Завадінський»- великий, з білою і солодкої серцевиною і тонкою шкаралупою. Але він розпускається рано, значить може не подолати наших березневих заморозків, як відбувається з усіма відомими іноземними сортами волоських горіхів. Тому хмельницькі селекціонери-любителі ще в пошуках, – уточнив Бігун.

  А ось що щодо фундука або ліщини, то наші садівники радять їх вирощувати всім, хто займається промисловим садівництвом. Бо досі ліщина завозять з Грузії, Греції та інших країн, тоді як в Україні виведені чудові сорти. І авторство належить хмельничанам, які 15 років випробовували 80 сортів цього горіха і відібрали шість з них, – додав садівник.

  Розглядають садівники і перспективи вирощування персиків, слив та інших кісточкових культур, які успішно ростуть і плодоносять на Галичині.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here