В порту Південний добудовують найбільший зерновий термінал в Україні (фото, відео)

4786
Cargill будує в порту Південний найбільший зерновий термінал в Україні. Фото: facebook.com/Cargill
 • Американська продовольча корпорація Cargill будує в порту Південний найбільший зерновий термінал в Україні.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Ukraine Now».

  В порту Південний корпорація Cargill спільно з MV Cargo будує другу чергу зернового термінала потужністю 5 млн тонн на рік.

  Перша черга була відкрита 1 липня цього року.

  На повну потужність термінал запрацює у 2019 році.

  Як повідомляє прес-служба MV Cargo, всього в роботах залучено понад 600 українських підрядників і постачальників. Вони проектують, будують, виробляють, постачають сучасне обладнання.

  На будівництві терміналу використовуються не тільки українські матеріали: щебінь, пісок, метал, бетон, цемент, арматурний прокат, а й повноцінні вироби з високою нормою додаткової вартості.

  Українська складова в MV Cargo представлена поліетиленовими трубами, плиткою для причалів, кабелями.

  Використовуються українські автомобілерозвантажувачі, засувки і аспіраційне обладнання. Всі відкриті конвеєри складаються з європейських компонентів, але спроектовані і зібрані українськими виробниками.

  Системи освітлення терміналу творів тернопільським заводом «Ватра».
  Продукція українського підрядника в тендері обійшла за якісними параметрами аналоги світових лідерів.

  Реалізація проекту у цифрах:

   150 000 000 доларів інвестицій;
   680 000 000 гривень податків на рік;
   240 000 000 гривень портових зборів на рік;
   5 000 000 тонн зерна на рік;
   600 українських підрядників та постачальників.

  Термінал MV Cargo

  Американська продовольча корпорація Cargill спільно з українською компанією MV Cargo будує один з найбільших перевантажувальних терміналів в УкраїніВін буде забезпечувати більш 10% експорту українських зернових на рік.Зерновий термінал MV Cargo розділений на дві частини: наземну (зі складами, галереями, станціями розвантаження вагонів і автотранспорту) і причальну. Вже скоро причал № 25 зможе приймати судна типу Postpanamax для завантаження зерном, а поки продовжується будівництво причалу.Спочатку був створений котлован у берегової лінії за допомогою плавучого екскаватора і проведена заміна грунту. Тепер несучим грунтом буде пісок. Самохідний трюмний землесос видобуває пісок на кар'єрі і транспортує його до місця будівництва. Тут судно струменем намиває пісок за шпунтову стінку майбутнього причалу. Цей процес називається рефулювання за методом "Rainbow".Сьогодні в тілі причалу вже знаходиться більше 200 000 м3 (або 330 000 тонн) піску – цей обсяг грунту міг би поміститися в 28 тисячах «КАМАЗів». Всього ж для завершення будівництва причалу знадобиться додатково 400 000 м3 піску.Будівництво 25-го причалу – перший масштабний проект гідротехнічного будівництва в порту Південному за останні 8 років.Запуск терміналу заплановано на літо 2018 року.

  Опубліковано Ukraine Now Четвер, 29 березня 2018 р.

  Працівник транспорту. Редактор Національного промислового порталу.