В Одеській області хочуть створити регіональний агрокластер

2178

Одеська область має значний потенціал для створення регіонального кластера в сфері сільського господарства та виробництва харчових продуктів.

Про це під час виїзного засідання заявила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, йдеться в собщений міністерства. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

За її словами, за 5 місяців 2017 р харчові підприємства Одеської області збільшили виробництво консервованих продуктів з м’яса і субпродуктів – на 26,7%, рибних консервів – на 25,5%, олії соняшникової нерафінованої – на 64,6%, сирів жирних – на 74%, круп – на 53,9% та ін. При цьому експорт аграрної продукції, виробленої в області в 2016 році, склав – $ 1169,8 млн.

З огляду на наведену статистику, ми бачимо значний потенціал для збільшення експорту з регіону продукції таких секторів як виноградарство і виноробство, овочівництво і садівництво, м’ясне скотарство і інші. Але особливу увагу виробників регіону я б хотіла звернути на такі цікаві для Одеської області можливості як органічне сільське господарство та виробництво продуктів з захищеними географічними вказівками або традиційної рецептурою, – зазначила Трофімцева.

Вона зазначила, що для більш ефективного використання сильних сторін регіону варто почати роботу над створенням регіонального кластера, наприклад, в галузі виноробства і виноградарства або логістичного хаба із залученням учасників з науки, освіти, виробництва, переробки та інших підсекторів.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.