В Одеській області хочуть створити регіональний агрокластер

2236

Одеська область має значний потенціал для створення регіонального кластера в сфері сільського господарства та виробництва харчових продуктів.

Про це під час виїзного засідання заявила заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, йдеться в собщений міністерства. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

За її словами, за 5 місяців 2017 р харчові підприємства Одеської області збільшили виробництво консервованих продуктів з м’яса і субпродуктів – на 26,7%, рибних консервів – на 25,5%, олії соняшникової нерафінованої – на 64,6%, сирів жирних – на 74%, круп – на 53,9% та ін. При цьому експорт аграрної продукції, виробленої в області в 2016 році, склав – $ 1169,8 млн.

З огляду на наведену статистику, ми бачимо значний потенціал для збільшення експорту з регіону продукції таких секторів як виноградарство і виноробство, овочівництво і садівництво, м’ясне скотарство і інші. Але особливу увагу виробників регіону я б хотіла звернути на такі цікаві для Одеської області можливості як органічне сільське господарство та виробництво продуктів з захищеними географічними вказівками або традиційної рецептурою, – зазначила Трофімцева.

Вона зазначила, що для більш ефективного використання сильних сторін регіону варто почати роботу над створенням регіонального кластера, наприклад, в галузі виноробства і виноградарства або логістичного хаба із залученням учасників з науки, освіти, виробництва, переробки та інших підсекторів.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.