В листопаді експорт цукру виріс на 59% ніж місяць раніше

1535
 • За листопад поточного року українські виробники експортували 67,2 тис. т цукру, що на 59% більше за показник попереднього місяця.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УкрАгроКонсалт.

  В листопаді експортували 67,2 тис. тонн цукру. Географія експорту суттєво не змінилась. Основні поставки здійснювались до Туркменістану (14%), Шрі-Ланки (14%), Швейцарії (12%), Азербайджану (11%) та Туреччини (10%), – прокоментувала керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.

  Сумарно за 11 місяців поточного року виробники поставили на зовнішні ринки 551,0 тис. тонн цукру, що на 64% більше ніж за аналогічний період минулого року – 335,25 тис. тонн.

  За словами Бутило, таке нарощення було зумовлено сприятливою ціновою ситуацією на світовому ринку на початку року та значним збільшенням виробництва цукру:

  В 2016/2017 МР році виробництво цукру досягло 2,02 млн т, при тому, що внутрішнє споживання скорочується з кожним роком. Окрім того, сприятлива ситуація на початку року на світовому ринку дозволила реалізувати надлишки та зняти напругу з внутрішнього. Наразі ж, світовий ринок дещо просів, проте подальші поставки цукру будуть продовжуватись.

  Нагадаємо, за прогнозами асоціації виробництво цукру в 2017/2018 МР залишиться на рівні минулого року – близько 2,0 млн тонн.

  Станом на 6 грудня наварено 1,75 млн тонн цукру та перероблено 12,27 млн тонн цукрових буряків. Всього в сезоні працювало 46 цукрозаводів, 24 з яких уже завершили виробничий сезон.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.