Український робот зможе замінити трактори і комбайни (фото+відео)

3395

Українські розробники створили проект унікального сільгоспобладнання. Цей трактор-безпілотник працює на сонячних батареях і здатний зробити справжню революцію на агроринку. Справа за малим: для реалізації проекту потрібні гроші.

Голова ГО «Зелений Світ» Олексій Ангурець впевнений, що ця розробка дозволить скоротити екологічний збиток, що наноситься традиційним землеробством і знизити втрати родючих ґрунтів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням zabeba.li.

Зелена економіка підвищує добробут населення і знижує екологічні ризики, зберігаючи ресурси екосистеми, – зазначив він, – Традиційна економіка України не адекватна викликам сучасного світу і вимагає кардинальних змін. Інноваційні проекти, створені в Україні, можуть вивести країну у світові лідери. Головне, щоб розробники отримали підтримку тут і їх відкриття не пішло в інші країни.

Максим Тютюнників, розробник проекту, вважає, що традиційна сільгосптехніка своєю вагою утрамбовує землю, порушуючи капілярний обмін і вбиваючи грунт. Крім того, низький ККД трактора змушує його споживати велику кількість ПММ. Ще одна проблема: навіть сучасні точні технології землеробства не дозволяють піти від величезних полів монокультур, на яких добре себе почувають бур’яни, шкідники і збудники хвороб, що, в свою чергу, вимагає застосування отрутохімікатів.

Наша розробка знімає ці проблеми, – каже Максим Тютюнник, – Технологія АГРОМА дозволяє трактору рухатися по доріжках, а не по ріллі. Точна технологія посадки дозволяє на одному полі висаджувати поруч різні рослини: ряд пшениці, ряд конюшини, ряд картоплі, ряд капусти. Велика кількість насадок позбавляє хлібороба від ручної праці і допомагає ідеально обробляти поле. Сонячні батареї знижують витрати і зберігають повітря і грунт в чистоті. А можливість віддаленого управління дозволить вирішити демографічні проблеми села і створити високооплачувані комфортні робочі місця для кваліфікованого персоналу. Більш того, при використанні цієї технології грунт не втрачає, а збільшує родючість.

 • Розробник Андрій Доненко зазначив, що хоча сьогодні проект знаходиться на початковому етапі, цей стартап пройшов свою «долину смерті».

  Зараз у нас є команда і початкова капіталізація, – сказав він, – ми готуємося до створення діючої моделі в масштабі 1:10, на що знадобиться близько 20 тис. Дол. Повна вартість проекту – 10 млн дол. Це дрібниця в порівнянні з західними вкладеннями в подібні розробки індустрії 4:0.

  Спираючись на роботи Дніпропетровського аграрно-економічного університету, керівник проекту Максим Тютюнників стверджує, що через відсутність ущільнення грунту і оранки, а також збору точних даних про посіви, можна підвищити врожайність зернових на 15%, а плодово-овочевих культур до 65% в перший рік використання робота. Надалі дохід фермера може збільшиться на 50-80%.

  Робот AgroSmart L орієнтований на мультикультурність полів і отримає можливість обробляти одночасно до восьми культур. Ще одна перевага робота перед аналогами: він вміє адаптуватися під рельєф і працювати навіть на горбистій місцевості.

  За словами творців агрокомплексу, один робот може обробляти від 300 до 3000 га, в залежності від вирощуваних культур (полуниця і пшениця вимагають різних трудовитрат). Робот взимку ставиться на ТО, як і будь-яка сільгосптехніка, а влітку може працювати цілодобово. При цьому 1 оператор зможе контролювати відразу кілька таких агрегатів.

  Використання цього обладнання не тільки підвищує врожайність і знижує витрати, – каже Андрій Доненко, – але і дозволяє вирощувати органічну продукцію, яка на європейських ринках коштує набагато дорожче традиційної. Крім того, ця технологія дозволить розширити асортимент продукції. Україна пора експортувати не тільки зерно, а й якісні овочі. Соромно, що агроекспорт маленької Голландії в 6 разів більше Українського. Неприпустимо, що Україна щорічно втрачає до 3 тис. га родючих земель.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.