Український ринок риби і морепродуктів відроджується

2514

Розвиток рибної галузі гальмується чeрез численні бюрократичні перепони.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

Ринок риби та морепродуктів в Україні з минулого року почав демонструвати перші серйозні ознаки відновлення.

На це вказують дані за обсягом споживання імпортної продукції, частка якої в загальному ринковому обсязі сьогодні досягає майже 80%.

- РЕКЛАМА -
  • Так, за даними офіційної статистики, в 2016 році Україна імпортувала 300 тис тонн риби і морепродуктів.

    У порівнянні з 2015 роком, коли споживання фактично досягло дна, обсяг імпорту склав 230 тис тонн.

    Таким чином, в минулому році почалося відновлення попиту, але фахівці вважають, що цей процес буде досить складним за цілою низкою перешкод.

    Проблеми рибної галузі пов’язані не тільки з економічним спадом в країні. Розвиток також гальмується чeрез численні бюрократичні перепони, я маю на увазі відсутність єдиного тарифу за оренду землі/водойм; непрозорість і необ’єктивність в наданні квот на вилов риби; незаконне, непідзвітність, неконтрольоване рибальство і недостатню підтримку рибної галузі з боку державних структур, що фактично позбавляє легальних фермерів можливості розвиватися, вкладати кошти і знаходити інвестиції в рибний бізнес, – зазначив Дмитро Загуменний, генеральний директор Асоціації українських імпортерів риби і морепродуктів” в інтерв’ю “Інфо-Шувар”.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.