Українські виробники льону та коноплі об’єднались в асоціацію

2490

Ефективно взаємодіяти учасникам українського ринку льону має допомогти створення спеціального кластера, що також дозволить залучати інвестиції, стимулювати впровадження інновацій, розробляти спільні маркетингові стратегії.

Про це заявила власник агрокомпанії «Зоря», ідеолог Всеукраїнського Фестивалю льону Ірина Костюшко. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

Є три головні критерії для створення кластера: це географічна концентрація, об’єднання організацій та інститутів, ідея, яка всіх об’єднує. Кластер не може формуватися на порожньому місці. Потрібно, щоб була активна, потужна, діюча, галузева асоціація. Саме тому ми зробили перший крок та створили Громадську спілку “Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України, — зазначила Костюшко.

За її словами, наразі міста та регіони зацікавлені в розвитку кластера. Костюшко також навела конкретні приклади успішного існування кластерів в світі. Так, кластер, що діє в місті Далтон (США), де мешкає всього 25 тис. жителів, займає 50% світового ринку килимів, а у французькому селі Брель на 3 тис. жителів виробляється 65% світового ринку парфумерних засобів.

- РЕКЛАМА -
  • Експерт назвала також передумови, без яких неможливе створення кластера: природні ресурси (ґрунти, клімат), традиції, культурна складова, обмеження (надзвичайний попит), людський капітал.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.