Українські підприємства побили рекорд з виробництва курятини

1789

991 тисячу тонн м’яса птиці виробили минулого року українські підприємства. Це на 12% більше, ніж у 2015 році, інформує Держстат. З цього обсягу 746 тисяч тонн – свіже і охолоджене м’ясо. У порівнянні з попереднім роком, зростання склало 5%. Замороженого м’яса було вироблено 245 тисяч тонн (+ 40% рік до року).

В абсолютному значенні зростання виробництва склало 106 тисяч тонн, основний фактор – зростання експорту в порівнянні з минулим роком на 80 тисяч тонн. У минулому році загальний обсяг експорту м’яса птиці з України склав 240 тисяч тонн (+ 49% до значення за 2015 рік), частка експорту в загальному обсязі виробництва підприємствами – 24% про це повідомляє landlord.

За останній місяць року українські підприємства виробили майже 105 тисяч тонн м’яса птиці, що є новим максимальним місячним рівнем виробництва за останні роки. Зростання в порівнянні з листопадом склав 5%, з груднем минулого року – цілих 34%.

 • Абсолютним лідером ринку курятини в Україні з часткою понад 60% серед промислових виробників і більш ніж 80% серед експортерів є Миронівський хлібопродукт. Завдяки зростанню виробництва на птахофабриках компанії, обсяги виробництва курятини в минулому році зросли на 6% і склали 601 240 тонн (показник за 2015 рік за звітами компанії – 566 600 тонн). За рахунок зростання експортних продажів, реалізація курятини третім особам в порівнянні з 2015 роком зросла на 7%. Оскільки компанія слідувала стратегії нарощування обсягів у експортні продажі м’яса птиці, обсяг внутрішніх скоротився за рік на 6%.

  У компанії відзначають, що експорт перевищив прогноз і очікування обсягів продажів і залишається основним драйвером в загальному зростанні продажів м’яса птиці протягом звітних періодів. За 2016 рік обсяги експорту м’яса птиці збільшилися на 47% і склали 193 680 тон, у порівнянні зі 132 080 тонн за 12 місяців попереднього року.

  МХП продовжує слідувати стратегії диверсифікації ринків збуту і розширення географії, тому вивчає нові можливості для бізнесу в країнах Близького Сходу, ЄС і Африці, нарощуючи обсяги експорту м’яса птиці в цих регіонах. Щоб якісніше контролювати обсяги експорту, в минулому році компанія створила офіс продажів в ОАЕ і відкрила спільне підприємство в Нідерландах.

  Експорт МХП в країни Близького Сходу зріс на 67%, в країни ЄС – на 29%, Африки – майже в 4 рази.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.