Українські компанії увійшли в топ-20 найбільших агрохолдингів світу

7285

Агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг із земельними банками понад 600 тис га увійшли в топ-20 найбільших у світі

Українські агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг увійшли в топ-20 найбільших агрокомпаній світу. Про це заявив Михайло Амосов, координатор проекту Land Matrix в Україні та Східній Європі, повідомляє AgroPolit.

“Розмір земельного банку холдингів і їх кількість в Україні з кожним роком зростає. Тенденція посилюється. Якщо брати перші сто агрохолдингів, грунтуючись на даних Latifundist.com, то це близько 15% сільськогосподарських земель. А, наприклад, на основі бази Land Matrix, в якій відображено агрохолдинги України тільки з іноземними інвестиціями, то майже 10%”, – сказав Амосов.

Найбільшими латифундистами в Україні є компанії Кернел і Укрлендфармінг із земельними банками понад 600 тис. Га. Для порівняння – розміри першої десятки найбільших агрохолдингів в Росії коливаються від 300 до 800 тис. Га землі в одних руках, в Аргентині – є кілька по 1 млн га землі.

“Топ-20 агропідприємств за розміром земельного банку виглядає вражаюче. Наприклад, перша п’ятірка агрохолдингів світу контролює близько 31 млн га. Українські компанії виглядають цілком конкурентоспроможними в даному випадку. Агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг входять до першої світової двадцятки найбільших агропідприємств. А NCH Capital, який майже рівномірно розподілив свої землі в Росії та Україні – навіть в десятку з 800 тис. га”, – додав Амосов.

Land Matrix – глобальна незалежна ініціатива щодо інформування про земельні оборудки.

 • Агрохолдинг Кернел – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії. З 2007 року акції компанії торгуються на WSE. Близько 39% акцій належить Андрію Веревському, ще 5% володіє Віталій Хомутинник.

  Агрохолдинг Укрлендфармінг, що належить Олегу Бахматюку, займається виробництвом яєць і володіє найбільшим в Україні земельним банком.

  Американська NCH Capital є основним інвестором групи компаній Агропросперіс, що працює в Україні в 2006 р і спеціалізується на виробництві зернових і олійних культур.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.