Українські аграрії збільшили експорт картоплі на 68%

2578

У січні-червні 2017 року Україна експортувала 8,4 тис. тонн картоплі на суму $2,3 млн, що на 68% більше ніж за весь 2016 рік.

Головним споживачем української картоплі, а це 95% від обсягу всього експорту, залишається Білорусь. Другим за обсягом експорту виступає Молдова – лише 2,6%. Торік українські аграрії експортували 5 тис. тонн картоплі на суму $1,3 млн. Головним імпортером української картоплі також виступила Республка Білорусь (90,5%).

Повідомляє Національний промисловий портал.

Нагадаємо, що лише п’ять країн світу виробляють більше 20 млн тонн картоплі щороку. До них відносять Китай (95 млн тонн), Індія (45 млн тонн), Росія (30 млн тонн), Україна (22 млн тонн) та США (20 млн тонн). Близько 60% загального світового експорту картоплі в 2016 році припадало на Францію,  Нідерланди, Німеччину, Бельгію та Єгипет. У більшості випадків картопля, що експортується, є насіннєвою.

 • Незважаючи на те, що Україна входить до п’ятірки лідерів виробництва, частка в структурі світового експорту картоплі протягом останніх десяти років складала від 0,01% до 0,13%, що вказує на те, що наша країна має величезний потенціал з єкспорту цієї культури


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.