Українські аграрії заробляють на експорті равликів

2092

Молюсків в Європу везуть охолодженими, але доводиться конкурувати з браконьєрами.

За останні три роки Україна наростила обсяги експорту равликів. В Україні є 10 равликових ферм. 90% їх продукції йде на експорт. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на  засновника ферми “Еко Равлик” Дмитра Бутенко.

Кілограм равликів в супермаркеті коштує від 1 050 до 1 200. Равлики продають магазини, де є рибні відділи, відділи морських делікатесів. Це робить вітрину привабливою розповідає Дмитро Бутенко, засновник улиточной ферми, де виробляють сім видів готових равликів.

“Продаємо їх більш сотні ресторанів через інтернет, а також в деякі мережі супермаркетів. Купують в ресторани і готелі всіх великих міст України. Равлика очищають, відокремлюють хвостову частину. Філе відправляють на термічну обробку, раковину – на стерилізацію. Філе в спеціальному цеху фарширують соусом , заморожують. Таким воно надходить в магазини “, – говорить Бутенко.

 • Вага фаршированої равлики – 15-30 грамів. Два сезони йде на вирощування маточного стада равликів. Ще сезон – на те, щоб молюски виросли до потрібного “товарного” розміру. На фермі Бутенко щомісяця вирощують 250-300 кг равликів. “Зараз продаємо від 50 до 500 кілограмів равликів в місяць. Плануємо розширювати переробку до 1 тонни на місяць. Будемо постачати равликів в Євросоюз”, – говорить підприємець.

  “В Україні продають заморожену равлика. Закордон – тільки живу охолоджену. Відправляють в Польщу, Литву. Там їх переробляють і везуть далі – до Франції, Німеччини. В Україні ресторани купують по 150 – 200 гривень за кілограм. Європейці оптом платять по 1 – 1 , 5 євро. Заморожена равлик вважається готовим продуктом, тому коштує дорожче. Для цього слід розробити технічні норми. В Україні їх зараз немає. немає сертифікованих ферм, тому що немає правил. якраз їх розробляємо. Щоб їх впровадити, буде потрібно ще пару років ” , – розповідає заступник голови асоціації “Равлики України” Дмитро Недвига.

  У минулому році Україна продала за кордон 380 тонн равликів. Ще стільки ж, а то й більше перевозять контрабандою. “На улиточной фермі багато ручної праці. Процеси складно механізувати. Такі ферми конкурують з браконьєрами. Ті тонами вивозять равликів в Європу. Там збір цих молюсків в природі заборонений”, – говорить Недвига.

  Найдорожче продають ікру равликів. 50 грамів коштує 1 850 гривень. У Європі ціна за 50 грамів – від 60 до 350 євро залежно від виду равлики.

  “У цьому році вперше заплановані дотації на ферми з равликами і страусами. Повинні допомогти новим формам бізнесу розвиватися. Поки ще немає постанови Кабінету міністрів про використання цих коштів. Гроші в бюджеті тільки заплановані – близько 25 мільйонів гривень. Отримати дотацію буде важко. Велика частина піде виробникам птиці. Що залишиться, дадуть на улитов і страусів “, – говорить Недвига.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.