Українська м’ясна продукція знайшла нові ринки збуту

3747
Фото: Тернопільський м’ясокомбінат

Українські експортери за січень-вересень 2017 року поставили на зовнішні ринки м’ясної продукції на $397 млн – в 1,5 раза більше, ніж за аналогічний період торік.

«Зростання відбулось завдяки закріпленню на нових ринках збуту», — коментує Микола Пугачов, заступник директора Інституту аграрної економіки. Якщо у 2015 році основним імпортером українського м’яса була Росія, то цьогоріч переважали поставки в Європу та Азію. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на landlord.ua

За 2017 рік найбільше м’ясної продукції було імпортовано Єгиптом (17.1%), Нідерландами (14.3%), Іраком (8.8%), Білорусією (8.4%) та Азербайджаном (7.6%). Також постійними покупцями м’яса залишаються Казахстан, Німеччина, Грузія та Гонконг.

«Загалом на названі країни доводиться 74% вартості проданого за кордон українського м’яса», — каже Пугачов.

Найбільше, вітчізняні підприємства експортують курятину (79% з усіх об’ємів поставок м’ясної продукції), що сягає 212000 тонн з початку року. Також експортовано 42 тисячі тонн яловичини та 20 тисяч тонн свинини.

 • Натомість м’ясний імпорт переважно представлений свининою та м’ясом птиці. За вказаний період імпорт птиці зріс на 38%, свинини − на 11%. Імпортується м’ясна продукція переважно із Польщі та Німеччини. Частка імпорту в м’ясному раціоні українців − 10%.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.