Українська компанія починає експорт лохини до Сінгапуру

2192

Компанія «Українська ягода» експортувала першу партію лохини в Сінгапур.

Про це повідомив Тарас Баштанник керівник компанії, в інтерв’ю EastFruit, передає Agravery.

Баштанник зауважив що поставка стала можливою завдяки експортної місії, організованої ФАО, ЄБРР і Посольства України в Сінгапурі і Малайзії за підтримки Української плодоовочевої асоціації (УПОА) в січні 2018 року.

 В кінці сезону ми зробили пробну поставку лохини — один контейнер на 500 кг. Це була радше іміджева поставка, зробили це тільки, щоб подивитися на можливості доставки. Ягода коштувала 250 грн/кг (€7,66), з яких 70 грн (€2,15) пішло на транспортні витрати і логістику. На той момент, за такі ж гроші можна було продати в Україні, з поля, — зазначив він.

  • Керівник компанії також зауважив, що працювати з цим ринком безумовно потрібно, але не зараз.

    Наприклад, по яблукам — це дуже цікавий ринок. А ось культура споживання свіжих ягід там тільки формується, а на заморожену попиту поки немає взагалі. Три основних культури, які там їдять це черешня, полуниця і лохина. Що стосується обсягів — якщо велика британська мережа імпортує приблизно 50-70 тонн лохини в тиждень, то для сінгапурського — тонна в тиждень, це вже дуже багато, — сказав він.

    Баштанник зазначив, що географічно близько до Сінгапуру знаходяться США і Австралія, які є великими виробниками ягід. Америка поставляє туди лохину по $4-5 (€3,47 – 4,33) без урахування доставки, логістика набагато краще.

    Ми можемо поставляти ягоду в обмежених кількостях не безпосередньо, а через Стамбул, з перепадом температур, та й в якому стані доїде ягода — залишається під питанням. Тому для нас пріоритетним буде залишатися європейський ринок — він дуже ємний і знаходиться, фактично, під боком, нехай і більш конкурентний і вимогливий до якості, — вважає Баштанник.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.