Українець заробляє на коноплях, половину продаючи на експорт

5104

Володимир Якимчук, директор ферми «Кравець О. П.», розгорнув вигідний бізнес на коноплях: щорічно на 154 га полів у Вінницькій області збирає 160 т насіння конопель, половину з яких продає за кордон.

Про Володимир Якимчук розповів Landlord. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

На ринок технічних конопель аграрій прийшов тоді, коли самого ринку фактично не було. На користь бізнесу зіграло те, що в 2013 р влада скасувала обмеження по розташуванню полів. До цього розміщувати свої конопляні поля було дозволено не ближче кілометра від населеного пункту, дороги або лісу і не менше 3 км – від державного кордону. Під такі обмеження потрапляло 90% території країни, що сильно заважало розвитку коноплярства.

Після скасування обмежень маржинальність конопляного бізнесу зросла вдвічі. Зараз, за ​​спостереженнями Якимчука, маржа на ринку посівного матеріалу досягає 70%, а продавці стебел рослин могли розраховувати на маржу до 300%.

 • При цьому Якимчук впевнений, що зростаючий попит на якісне конопляне сировину призведе до появи в Україні власної переробної промисловості. Це дасть можливість торгувати не тільки сировиною, але і готовими продуктами: волокном, целюлозними біокомпозіти, текстилем і готовими виробами з нього, вважає він.

  Українська конопля в особливій ціні через високий вміст в ній масла і рівня волокнистості. Насіння ідеально підходять для харчового виробництва, а з оброблених стебел роблять волокно для одягу і взуття. Макуха рослин йде на виготовлення будматеріалів і навіть палива. За словами голови асоціації «Українська технічна конопля» Олександра Ігнатюка, Україна сьогодні посідає друге місце в Європі за обсягами виробництва конопель після Франції, найбільшого виробника в ЄС.

  Довідка. В минулому році, за даними компанії «УкрАгроКонсалт», Україна засіяла коноплями 2800 га для збору насіння і близько 600 га – на волокно. Це вдвічі більше, ніж в 2015 р Урожай склав близько 2500 т насіння і понад 5000 т стебел.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.