Україна захопила ключові ринки збуту зерна Росії

2475
as-salam.ru
as-salam.ru

У 2015/16 маркетинговому році Україні вдалося поставити рекорд в експорті зернових культур на західні ринки. Вперше за роки незалежності – було продано більше 39 млн тонн зерна, що на 13% вище за попередній сезон, повідомили в прес-службі Мінагропроду України.

«Минулий рік багато в чому підняв нам планку. Так, наприклад, ми зібрали рекордний врожай, рекордна кількість зерна відправили на експорт. Це нові виклики і нові горизонти. Головне – нам є куди рости », – зазначив з цього приводу Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.

За прогнозами фахівців, завдяки інтенсивній роботі галузі і завдяки захопленню частини ринків збуту Російської Федерації в 2016/2017 маркетинговому році експорт зерна може скласти 41,6 млн тонн. Повідомляє FaceNews.

 • Загалом, як повідомляє Держстат, за підсумками 9 місяців 2016 українськими експортерами було поставлено на зовнішні ринки аграрної продукції на суму $ 10,4 млрд, що склало 40,2% від усього експорту країни.

  [pullquote-right]Врожай зерна склав 117 млн ​​тонн і став рекордним з 1978 року.[/pullquote-right]У Росії в цей час ситуація повністю протилежна. Незважаючи на найбільший врожай зернових, у росіян виникли складнощі з продажем рекордного врожаю, зібраного в 2016 році.

  При тому що збір зерна за підсумками сільгосп року став максимальним майже за 40 років, його експорт різко впав. У грудні поставки на світовий ринок з РФ склали 3,1 млн тонн, що на 23% нижче за показник минулого року.

  Експорт пшениці впав на 21% – до 2,4 млн тонн. Причому тендеція зберігається вже кілька місяців. Так, в листопаді експорт склав 3,1 млн тонн проти 4 млн тонн за той же місяць 2015 року.

  Життя зерновим експортерам ускладнило зміцнення рубля, яке наклалося на низькі ціни на світовому ринку. Так, в грудні діапазон цін покупки в порту склала $ 164-184, тоді як рік тому було $ 180-210.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.