Україна входить до трійки світових виробників меду

4140
Фото з вільного доступу

До найбільших експортерів меду в світі належать Китай, Аргентина, Україна, В’єтнам та Індія. За 7 місяців із початку року Україна експортувала меду на $35,3 млн. Це в півтора раза більше, ніж за аналогічний період 2016-го.

Світовий ринок меду увесь час зростає. За останні 14 років він додав у обсягах 34%, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй. Наразі він оцінюється на рівні 1,6-1,7 млн тонн, з яких близько 35-40% — експортується.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Landlord

Обсяги торгівлі медом у світі за останні п’ять років збільшились на 30%, та в минулому році становили 659 200 тон, або $2,24 млрд, звітує консультант ФАО Анна Бурка.

 • За підсумками року експерти очікують ще більшого зростання. Цьому сприятиме збільшення квоти на постачання в ЄС, підписання угоди про вільну торгівлю з Канадою, початок роботи великого заводу з переробки меду.

  ЄС є найбільшим імпортером меду в світі: близько 50% від загальносвітового імпорту припадає на країни ЄС. Серед європейських країн найбільші обсяги меду імпортують Німеччина (13%), Франція (6%), Великобританія (6%), Бельгія (4%), Іспанія (4%) і Польща (4%).

  Натомість найбільше меду імпортують ЄС, США та Японія.

  Середній показник споживання меду в ЄС становить 0,65 кг на людину в рік, в той час як загальносвітовий показник становить 0,22 кг. США купує 26,3% від загального світового обсягу імпорту. У країні збільшення внутрішнього споживання на 30% забезпечується за рахунок виробництва меду всередині країни, і більш ніж на 70% — за рахунок імпортних поставок.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.