Україна – в п’ятірці найбільших експортерів гороху

1739

З України за підсумками 2016 року було експортовано 358 тис. тонн гороху, що в 1,9 рази перевищує показники минулого року.

Основними ринками збуту культури стали Індія – 145 тис. тонн, Пакистан – 56,8 тис. тонн і Туреччина – 28,7 тис. тонн, повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу».

В цілому, як уточнили в УКАБ, Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів цієї бобової культури, поступаючись лише Канаді, Росії і США.

Нарощування обсягів експорту було зумовлене зростанням виробництва всередині країни з 377,7 тис. тонн до 745 тис. тонн за рахунок підвищення врожайності культури на 41% і зростаючому попиту на міжнародному ринку на бобові. Завдяки експортної орієнтованості і розвитку технології вирощування горох відвойовує свою частку в сучасному сівозміні і стає перспективною альтернативою традиційним культурам, – відзначають експерти.

 • За оцінками УКАБ, рентабельність гороху може становити від 56% до 111%.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.