Україна – в п’ятірці найбільших експортерів гороху

1663

З України за підсумками 2016 року було експортовано 358 тис. тонн гороху, що в 1,9 рази перевищує показники минулого року.

Основними ринками збуту культури стали Індія – 145 тис. тонн, Пакистан – 56,8 тис. тонн і Туреччина – 28,7 тис. тонн, повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу».

В цілому, як уточнили в УКАБ, Україна входить до п’ятірки найбільших експортерів цієї бобової культури, поступаючись лише Канаді, Росії і США.

Нарощування обсягів експорту було зумовлене зростанням виробництва всередині країни з 377,7 тис. тонн до 745 тис. тонн за рахунок підвищення врожайності культури на 41% і зростаючому попиту на міжнародному ринку на бобові. Завдяки експортної орієнтованості і розвитку технології вирощування горох відвойовує свою частку в сучасному сівозміні і стає перспективною альтернативою традиційним культурам, – відзначають експерти.

- РЕКЛАМА -
  • За оцінками УКАБ, рентабельність гороху може становити від 56% до 111%.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.