Україна увійшла в трійку найбільших світових експортерів меду, на європейському ринку вона є незаперечним лідером

2933
Фото: biz.nv.ua

Україна увійшла в трійку найбільших світових експортерів меду і за підсумками цього року може стати навіть №2. Втім на загальноєвропейському ринку вона є незаперечним лідером

Минулого року Україна потрапила в ТОП-3 найбільших світових експортерів продукту, виробленого бджолами. Минулого року країна продала на світовий ринок 57 тис. тонн меду. Причому останній показник подвоївся всього за рік. І збільшився в 8,7 раза, якщо порівняти експорт меду 2016 року і 2006-го.

За оцінкою Валерія Горбаня, президента групи компаній Асканія, у 2017-му за обсягами експорту солодкого продукту Україна цілком може наздогнати, а то і перегнати, американського конкурента. Бізнесмен прогнозує, що країна експортує до кінця грудня 70-75 тис. тонн меду, адже всього за дев’ять місяців року українці продали на зовнішні ринки 46 тис. тонн цього продукту.

Найбільші споживачі українського меду – це країни Європи. На першому місці серед них Німеччина, яка в 2016-му купила третину всього вітчизняного експорту, або 18,5 тис. тонн. Майже вдвічі менше – 10,9 тис. тонн – придбали поляки. Європейська бронза – за французами: 2,3 тис. тонн. Але при цьому майже 20% медового експорту (або понад 11 тис. тонн) виїхали з України в США – Штати стали другим після ЄС покупцем продукції вітчизняних пасічників.

 • Однак, боротьба на медовому ринку  посилюється. Основним переслідувачем українських виробників є Індія. А Китай, прагнучи утримати лідерство, постійно демпінгує та знижує ціни.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.