Україна посідає 11 місце в Європі за площею органічних сільгоспугідь

1884

В Україні активно розвивається виробництво органічної продукції. За даними Дослідницького інституту органічного сільського господарства (FiBL) та Міжнародної федерації органічних сільськогосподарських рухів (IFOAM), Україна посідає 11 місце в Європі за площею органічних сільгоспугідь та за останні 5 років вони збільшилися на 54%

Про це пише Landlord.ua.

Однак за обсягом внутрішнього ринку органічних продуктів Україна займає лише 25 місце в Європі. З кожного гектара органічних сільгоспугідь у країні на внутрішній ринок потрапляє продукції лише на €50. «Віддача» ж європейського органічного гектара в 47 разів вище — в країнах Європи на 1 га припадає в середньому €2345 внутрішнього «чистого» ринку.

 • Секрет полягає в тому, що органічне виробництво України зорієнтоване на експорт.

  Разом з тим, розвивається і внутрішній ринок. Базою для його формування є сертифіковані під органічне виробництво понад 420 тис. га сільгоспугідь. З них 335 тис. га зайняті орними культурами. На цих землях аграрії переважно вирощують зернові, олійні та бобові. У невеликих обсягах культивуються також овочі й фрукти. Крім того, на 550 тис. га дикоросів збираються ягоди, гриби, горіхи, лікарські трави. При такому розмірі площ та належній їх диверсифікації цілком реально розвивати не тільки органічне рослинництво, а ще й тваринництво.

  «Загалом органічним виробництвом займаються понад 210 сільгоспвиробників. Принаймні, стільки їх було станом на 2015 рік. Зараз таких явно більше, оскільки в попередній період кількість операторів збільшувалася в середньому на 15 суб’єктів господарювання щорічно. При цьому кількість компаній і підприємців, які виявили зацікавленість в отриманні сертифікату на право займатися органічної діяльністю, в нинішньому році вже зросла на 20–25%», — розповів Сергій Галашевський, директор ТОВ «Органік Стандарт» — одного з 17 акредитованих органів сертифікації з правом вести діяльність в Україні.

  Приваблює підприємців органічний ринок тим, що рентабельність бізнесу практично в будь-якому з його сегментів істотно вище, ніж у традиційному аграрному. За інформацією комерційної служби Посольства США в Україні, середня окупність інвестицій в українське органічне землеробство становить приблизно 300%.

  Щоб стати повноправним учасником органічного ринку, підприємці готові викладати чималі суми за послуги з сертифікації та нести інші витрати. Зокрема, вартість сертифікаційної процедури, зі слів Галашевського, становить від 9 тис. грн до 100 тис. грн за рік.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.