Україна побила 10-ти річний рекорд з експорту сливи

2672

У серпні 2017 року Україна поставила на зовнішні ринки близько 1 тис. тонн сливи на суму близько $625 тис. Таким чином, вітчизняні садівники побили 10-ти річний рекорд

Найбільше українських слив купив ЄС. Таким чином вперше за всю історію незалежності, Росію витіснили зі списку ключових покупців. Так, в серпні понад 700 тонн наших слив на суму $530 тис. відправили до Польщі. Ще 165 т. ($ 60 тис.) купила Білорусь.

Передає Національний Промисловий Портал ,  з посиланням на ubr.ua.

Останні 10 років Україна експортувала лише 400-500 тонн. сливи, а імпортувала в 5-8 разів більше. Станом на 1 вересня 2017 року, Україна є нетто експортером сливи. За січень – вересень різниця між поставленої за кордон і ввезеної в країну сливою склала 430 тонн.

 • Вітчизняна сливу користується стійким попитом як в свіжому вигляді, так і для переробки. При цьому в Польщі за кілограм свіжих слив пропонують 0,85-0,95 євро. Сливу на переробку беруть по 0,58-0,70 євро/кг. Особливо популярні серед європейців сорти «Стенлі» і «Президент».


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.