Україна наторгувала з ЄС сільгосппродукцією на $3,8 млрд

Українські експортери вже повністю вичерпали квоти на безмитний експорт в ЄС меду, пшениці, кукурудзи, ячменю, ячмінної крупи, цукру, оброблених томатів, яблучного і виноградного соків.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

Оборот торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та країнами Європейського Союзу в першому півріччі склав 3,8 мільярда доларів, повідомила прес-служба Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”.

“У січні-червні 2017 року обіг торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом склав 3,8 мільярда доларів. Позитивне для нашої держави сальдо перевищує 1,7 мільярда доларів”, – йдеться в повідомленні.

При цьому прес-служба не привела порівняльну базу для розрахунку динаміки показника порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Згідно з повідомленням, взаємна торгівля агропродукцією в першому півріччі здійснювалася, як і в попередні періоди, в основному з Нідерландами, Іспанією, Італією, Польщею, Францією і Німеччиною. Частка зовнішньоторговельного обороту України з цими країнами перевищує 73% в загальному обсязі аграрної торгівлі з ЄС.

Читайте також:  Астарта і Borsch Ventures створили агроінноваційне підприємство

За даними прес-служби, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, а також соняшникової олії та макухи. У свою чергу, наша держава імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.

Експерти додали, що вітчизняні експортери вже повністю вичерпали річні квоти на безмитний експорт в ЄС меду, пшениці, кукурудзи, ячменю, ячмінної крупи, цукру, оброблених томатів, яблучного і виноградного соків. Крім того, вже на 98% вичерпана квота на поставку солоду, і на 50% – м’яса птиці і вершкового масла.

Прес-служба нагадала, що в липні Рада ЄС затвердила додаткові торгові преференції для України терміном на три роки. Вони передбачають збільшення безмитних поставок товарів, квоти за якими закриваються швидше. Це, зокрема, зернові культури (більш ніж на 1 мільйон тонн), мед (на 2,5 тисячі тонн), ячмінна крупа (на 7,8 тисячі тонн), оброблені томати (на 3 тисячі тонн) і виноградний сік (на 0,5 тисячі тонн). Очікується, що додаткові торгові преференції можуть вступити в силу восени.

Читайте також:  В Україні зросла прибутковість молочних господарств

 

You may also like...

%d блогерам подобається це: