Україна може стати основним експортером сої в Європу

1759

Сільське господарство в світі вже може прогодувати 12 млрд людей. Але Україна втрачає європейський ринок – який і платоспроможний і географічно близький до нас. Це ринок дефіцитний по сої і рослинному протеїну.

Про це повідомила регіональний директор асоціації «Дунайська соя» в Україні Інна Ільєнко на конференції «Соя і продукти її переробки: ефективне виробництво, раціональне використання», яка проходить в рамках виставки «Зернові технології 2017», перерає Latifundist.

Чому так відбувається? 60% європейських споживачів намагаються уникати продуктів з вмістом ГМО. Постає питання залишків пестицидів в продуктах харчування. Є дуже дискусійне питання по гліфосату- зазначила Інна Ільєнко.

Вона додала, що соя в Європі має негативний імідж. Коли європейці підрахували, що в 1 кг свинини, який споживає європеєць, призводить до 66% викидів СО2, то взяли курс на зниження споживання сої через океан. Це є наслідком того, що соя в основному імпортується з Південної Америки. Її інтенсивне вирощування призводить до вирубки тропічних лісів.

До 2025 року в Європі планують на 50% забезпечити європейські потреби по сої за рахунок європейського виробництва. У тому числі і за рахунок України, яка зараз є №1 з виробництва цієї культури в Старому Світі – повідомила Інна Ільєнко.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here