ТОП-5 прогресивних технологій в сільському господарстві

6477

Технології в сільському господарстві, як і в усіх інших сферах, розвиваються настільки швидко, що не встигнеш оком моргнути, як вже з’являється щось нове.

Видання aggeek.net підібрало ТОП 5 найбільш багатообіцяючих технологій в smart agriculture. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на АгроПравда.

1. Сенсори електропровідності від Veris

 •  

  Наступний крок в точному визначенні неоднорідностей поля: ємність катіонного обміну грунтів, визначення вмісту органічної речовини та рН при високій частоті відбору проб. Обстеживши за допомогою сенсора і звівши карти електропровідності і органічної речовини, можна визначити продуктивні ділянки поля і сформувати карту завдання на диференційований посів; отримати високоточну карту завдань для вирівнювання рН в поле; оптимізувати сітку відбору проб грунту для агрохімічного аналізу і навіть іригаційної системи.

  2. Безпілотні технології

  Приклади СASE IH і Dot Technology показують, що недавно вважалися фантастичними безпілотний трактор або інший агрегат вже такими не є і через якихось 5 років ми навіть зможемо їх побачити на українських полях. Можна з упевненістю сказати, що безпілотні технології приведуть до революції, яка торкнеться не тільки виробництво і ринок праці в сільському господарстві, а й взагалі всі сфери, що стосуються агробізнесу.

  3. Технології машинного навчання (англ. Machine learning)

  Здатність комп’ютера самостійно накопичувати дані, проводити аналіз і приймати рішення на основі зібраної інформації – одна з найбільш інтригуючих технологій найближчого майбутнього, яка знайде широке застосування в сільському господарстві. Цікавий приклад – технологія See & Spray від Blue River.

  Американці створили роботизований обприскувач, який використовуючи машинне навчання, може ідентифікувати бур’ян і вносити гербіцид точково тільки на нього, не обробляючи при цьому культурна рослина. Це дозволить економити до 80% хімікатів і розширить можливість вибору гербіциду.

  4. Сенсор SmartFirmer від Precision Planting

  Сенсор, з яким диференційований посів стане ще доступніше. З ним не потрібно буде окремо досліджувати поле і створювати карту завдань – система визначає зміст органічної речовини в грунті безпосередньо в процесі посіву і автоматично змінює норму в режимі on-the-go. Додатково, в такому ж режимі, визначається рівень вологості і залишків під сошником, на основі чого формується карта з високою роздільною здатністю, що дозволить відразу коригувати глибину висіву. Вихід приладу на ринок запланований на кінець 2017 року.

  5. Лабораторія Lab-in-a-Box від SoilCares

  Нідерландська компактна лабораторія проводить аналіз проби грунту за допомогою двох спектрометрів – рентгена та інфрачервоного випромінювання. Результати порівнюються з глобальною базою даних грунтів компанії SoilCares, яка була розроблена в нідерландській лабораторії GoldenStandard.

  Основна перевага в порівнянні зі спеціалізованими лабораторіями – швидкість аналізу зразків і простота в роботі. Результат аналізу зразка грунту можна отримати всього за дві години. Процедура виконується одним співробітником. Продуктивність Lab-in-a-Box – 22500 обстежених зразків в рік.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.