ТОП-5 прогресивних технологій в сільському господарстві

5853

Технології в сільському господарстві, як і в усіх інших сферах, розвиваються настільки швидко, що не встигнеш оком моргнути, як вже з’являється щось нове.

Видання aggeek.net підібрало ТОП 5 найбільш багатообіцяючих технологій в smart agriculture. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на АгроПравда.

1. Сенсори електропровідності від Veris

- РЕКЛАМА -
 •  

  Наступний крок в точному визначенні неоднорідностей поля: ємність катіонного обміну грунтів, визначення вмісту органічної речовини та рН при високій частоті відбору проб. Обстеживши за допомогою сенсора і звівши карти електропровідності і органічної речовини, можна визначити продуктивні ділянки поля і сформувати карту завдання на диференційований посів; отримати високоточну карту завдань для вирівнювання рН в поле; оптимізувати сітку відбору проб грунту для агрохімічного аналізу і навіть іригаційної системи.

  2. Безпілотні технології

  Приклади СASE IH і Dot Technology показують, що недавно вважалися фантастичними безпілотний трактор або інший агрегат вже такими не є і через якихось 5 років ми навіть зможемо їх побачити на українських полях. Можна з упевненістю сказати, що безпілотні технології приведуть до революції, яка торкнеться не тільки виробництво і ринок праці в сільському господарстві, а й взагалі всі сфери, що стосуються агробізнесу.

  3. Технології машинного навчання (англ. Machine learning)

  Здатність комп’ютера самостійно накопичувати дані, проводити аналіз і приймати рішення на основі зібраної інформації – одна з найбільш інтригуючих технологій найближчого майбутнього, яка знайде широке застосування в сільському господарстві. Цікавий приклад – технологія See & Spray від Blue River.

  Американці створили роботизований обприскувач, який використовуючи машинне навчання, може ідентифікувати бур’ян і вносити гербіцид точково тільки на нього, не обробляючи при цьому культурна рослина. Це дозволить економити до 80% хімікатів і розширить можливість вибору гербіциду.

  4. Сенсор SmartFirmer від Precision Planting

  Сенсор, з яким диференційований посів стане ще доступніше. З ним не потрібно буде окремо досліджувати поле і створювати карту завдань – система визначає зміст органічної речовини в грунті безпосередньо в процесі посіву і автоматично змінює норму в режимі on-the-go. Додатково, в такому ж режимі, визначається рівень вологості і залишків під сошником, на основі чого формується карта з високою роздільною здатністю, що дозволить відразу коригувати глибину висіву. Вихід приладу на ринок запланований на кінець 2017 року.

  5. Лабораторія Lab-in-a-Box від SoilCares

  Нідерландська компактна лабораторія проводить аналіз проби грунту за допомогою двох спектрометрів – рентгена та інфрачервоного випромінювання. Результати порівнюються з глобальною базою даних грунтів компанії SoilCares, яка була розроблена в нідерландській лабораторії GoldenStandard.

  Основна перевага в порівнянні зі спеціалізованими лабораторіями – швидкість аналізу зразків і простота в роботі. Результат аналізу зразка грунту можна отримати всього за дві години. Процедура виконується одним співробітником. Продуктивність Lab-in-a-Box – 22500 обстежених зразків в рік.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.