Племзавод «Маяк-Агро» відроджує молочне скотарство

2298

ТОВ «Маяк-Агро», один з найстаріших племінних заводів в Україні, продав 50 голів племінного молодняку (нетелей) миколаївському господарству

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Агравері.

Як вважає директор племзаводу ТОВ «Маяк-Агро» Михайло Богач, це є хорошим показником, оскільки ще кілька років тому українські господарства взагалі не купували племінний молодняк.

«Останні роки завод вирощував і продавав племінний молодняк в основному за кордон (Грузію, Казахстан, Азербайджан, Узбекистан), оскільки українські господарства не мали можливості поповнювати своє стадо. Втім, сьогодні в Україні гостро постало питання відродження молочного скотарства, тому вітчизняні господарства потроху починають закуповувати якісний молодняк. Галузь, яку колись знищили в країні, зараз починають потроху відроджувати», ― сказав Богач.

За його словами, українці починають відмовлятися від хімічної молочної продукції, якої зараз на ринку 70-80%.

 • Як стверджує головний зоотехнік племзаводу Андрій Кунець, племінні тварини істотно відрізняються від звичайних корів.

  «Племінний молодняк має великі генетичні задатки і високу продуктивність. Такі корови на відміну від звичайних дають вдвічі більше молока. У рік на нашому заводі народжується близько 50-70 голів, яких заносять до державного племінного реєстру. Всього на підприємстві зараз 200 корів», ― сказав Кунець.

  На підприємстві зізнаються, що сьогодні працювати не просто, доводиться покладатися тільки на власні сили, оскільки держава не надає подібним заводам ніякої підтримки.

  «Раніше діяла державна програма, завдяки якій відшкодовувалися певні кошти як покупцеві племінного молодняку, так і заводу, який продавав такого нетелей. На сьогодні ніякої підтримки від держави, на жаль, немає, тому велика кількість подібних заводів за ці роки закрилося. Втім, незважаючи на це ми можемо пишатися, адже наш завод є флагманом розвитку племінного скотарства держави. Він є одним з найстаріших в Україні племзаводів, який досі працює на повну потужність», ― сказав Богач.

  ТОВ «Маяк-Агро» розташований в Шполі Черкаської області. Підприємство вже понад 50 років вирощує племінний молодняк (нетелей) і реалізує тварин як за кордон, так і по Україні.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.