Огляд українського агротех-ринку: карта сегментів, стартапів та інвестицій в аграрній сфері

5226
Фото з вільних джерел

 

Галузь Agritech – або аграрні інновації – стає все більш привабливою, з огляду на постійно зростаючу потребу людства в продовольстві.

За останні п’ять років інвестиції в agritech-стартапи виросли майже в десять разів і перевищили $3 млрд на рік. Головним ринком залишаються США (майже 50% всіх інвестицій в галузі), серед лідерів також Нідерланди, Ізраїль, Німеччина, Індія та Китай. Україна, яка входить в топ-10 світових експортерів відразу декількох найпопулярніших агрокультур, поки не може похвалитися розвиненим agritech-ринком: не більше 10% українських агропідприємств впроваджують високі технології. Та й угоди можна перерахувати на пальцях однієї руки.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.

 • У нашій країні вирощують понад 70% видів сільськогосподарської продукції торгується на світових біржах. Це робить Україну ідеальним полігоном для випробувань інновацій в агробізнесі. Щоб привернути увагу до цієї галузі, команда інноваційного парку UNIT.City разом зі SmartFarming підготувала огляд українського agritech-ринку і склала карту стартапів у сфері. А ще запустила AGRITECH Unit – платформу, на якій агростартапи зможуть знайти підтримку своїм розробкам.

  Українські agritech-стартапи

  За оцінкою асоціації AgTech Ukraine, в Україні налічується близько 70 agritech-стартапів, які перебувають на різних стадіях розвитку і фазах активності. Крім них на українському agritech-ринку працюють хардверних і софтверні інтегратори інноваційних рішень для агросектору від провідних міжнародних розробників.

  Співробітники UNIT.City склали карту української agritech-індустрії, на якій представлені всі основні гравці ринку. Частина компаній працює відразу в кілька сферах – на карті вони віднесені до категорії, що є для них основною.

  Українські agritech-інвестиції

  Незважаючи на потужний агроринок, в Україні немає інвестфондів, сфокусованих на інвестиціях в agritech-стартапи.Тим не менш, деякі локальні фонди все ж окремих інвестицій в цей сектор.

  Відразу кілька інвестицій в agritech-стартапи – на рахунку відомого українського IT-бізнесмена Євгена Уткіна. У 2014 році його холдинг KM Core інвестував разом з партнерами $ 1,2 млн в проект eFarmer. А на початку 2017 його фонд Borsch Ventures створив спільне підприємство Agro Core разом з агрохолдингом Віктора Іванчика «Астарта-Київ».

  За оцінками експертів, щорічний обсяг інвестицій в українські AgriTech-проекти не перевищує $ 4 млн. Однак останнім часом відзначається зростання інтересу до українських стартапам в цій сфері з боку закордонних акселераторів і інвесторів.

  З початку 2017 року на ринку відбулося не більше п’яти інвестицій в агростартапи, про які було оголошено публічно. Серед них Agrieye, який привернув $ 200 000 норвезького акселератора Katapult. Проект Drone.ua отримав інвестиції від кількох приватних інвесторів з Великобританії, Польщі та Молдови. А у вересні CIG оголосив про інвестиції в хардверних проект Kray Technologies.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.