Один з найбільших в світі виробників засобів захисту рослин планує побудувати в Україні завод з утилізації пестицидів

2474

Один з найбільших в світі виробників засобів захисту рослин (ЗЗР) і насіння компанія Syngenta розглядає можливість інвестування в запуск проекту з утилізації пестицидів в Україні.

Про це сказав генеральний директор компанії Syngenta в Україні Гебхард Рогенхофер в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Ми розглядаємо деякі можливості тут в Україні. Є один український інвестор, який думає нам допомогти, і одна німецька компанія. Будемо обговорювати цей проект в майбутньому», – сказав Рогенхофер.

За його словами, в Україні на сьогодні немає жодного заводу, який може утилізувати контрафактні засоби захисту рослин. Для утилізації контрафактних пестицидів потрібна висока температура, технологічно це дуже складний процес.

«Ми давно і довго розмовляємо з держструктурами на цю тему (утилізації нелегальних пестицидів – ред.). Поки не можемо організувати транспортування нелегальних пестицидів до Польщі й Німеччини, де є заводи по утилізації», – додав Рогенхофер.

Крім цього, за його словами, в Україні існує проблема з нестачею потужностей для утилізації тари з-під пестицидів.

- РЕКЛАМА -
 • За оцінками Syngenta, частка контрафактної продукції в Україні за ЗЗР та насіння становить близько 20%, по дрібному фасуванні контрафакт досягає близько 80%. Йдеться тільки про підробки всередині країни.

  Гендиректор Syngenta в Україні додав, що компанія зазнає труднощів з реєстрацією агрохімічної продукції. Після змін законодавства обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні ЗЗР стало документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

  «Але ми завозимо препарати для вирощування рису на півдні України, навіщо нам його реєструвати в Німеччині, якщо нам він потрібен тут? За весь 2017 рік ми не отримали жодної реєстрації ЗЗР», – заявив керівник компанії.

  Він додав, що вищезгадана законодавча зміна є штучно створена нетарифним торговельним бар’єром, з яким стикаються міжнародні працюють в Україні компанії.

  На думку Рогенхофера, неоднозначне тлумачення цього положення державними службовцями призводить до різного роду зловживань і створення корупційних передумов.

  «Україна цим положенням сама собі блокує доступ до інноваційних технологій і продуктів нового покоління», – сказав він.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here