Один з найбільших в світі виробників засобів захисту рослин планує побудувати в Україні завод з утилізації пестицидів

2589

Один з найбільших в світі виробників засобів захисту рослин (ЗЗР) і насіння компанія Syngenta розглядає можливість інвестування в запуск проекту з утилізації пестицидів в Україні.

Про це сказав генеральний директор компанії Syngenta в Україні Гебхард Рогенхофер в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Ми розглядаємо деякі можливості тут в Україні. Є один український інвестор, який думає нам допомогти, і одна німецька компанія. Будемо обговорювати цей проект в майбутньому», – сказав Рогенхофер.

За його словами, в Україні на сьогодні немає жодного заводу, який може утилізувати контрафактні засоби захисту рослин. Для утилізації контрафактних пестицидів потрібна висока температура, технологічно це дуже складний процес.

«Ми давно і довго розмовляємо з держструктурами на цю тему (утилізації нелегальних пестицидів – ред.). Поки не можемо організувати транспортування нелегальних пестицидів до Польщі й Німеччини, де є заводи по утилізації», – додав Рогенхофер.

Крім цього, за його словами, в Україні існує проблема з нестачею потужностей для утилізації тари з-під пестицидів.

 • За оцінками Syngenta, частка контрафактної продукції в Україні за ЗЗР та насіння становить близько 20%, по дрібному фасуванні контрафакт досягає близько 80%. Йдеться тільки про підробки всередині країни.

  Гендиректор Syngenta в Україні додав, що компанія зазнає труднощів з реєстрацією агрохімічної продукції. Після змін законодавства обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні ЗЗР стало документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

  «Але ми завозимо препарати для вирощування рису на півдні України, навіщо нам його реєструвати в Німеччині, якщо нам він потрібен тут? За весь 2017 рік ми не отримали жодної реєстрації ЗЗР», – заявив керівник компанії.

  Він додав, що вищезгадана законодавча зміна є штучно створена нетарифним торговельним бар’єром, з яким стикаються міжнародні працюють в Україні компанії.

  На думку Рогенхофера, неоднозначне тлумачення цього положення державними службовцями призводить до різного роду зловживань і створення корупційних передумов.

  «Україна цим положенням сама собі блокує доступ до інноваційних технологій і продуктів нового покоління», – сказав він.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.