«Ніка-Тера» відкриває комплекс з перевалювання рослинних олій

2148
 • Морський термінал «Ніка-Тера» (Миколаїв), що входить до Group DF, починає перевалювання нового для порту виду вантажів – рослинних олій.

  Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroTimes.

  Ми вводимо в експлуатацію новий вантажний район (№ 4), спеціалізацією якого буде виключно перевалювання наливних вантажів, – зазначила голова «Ніка-Тера» Наталія Дворник. – Вже у вересні плануємо приймати перші партії соняшникової олії, далі – розвивати перевалювання олій з інших культур, таких, як ріпак і соя.

  Сума інвестицій у комплекс не розголошується.

  За словами Наталії Дворник, наразі цей комплекс є одним із найсучасніших і технологічних в Україні. Пропускна здатність перевантажувального комплексу оцінюється в 500 тис. тонн наливних вантажів на рік, але в планах – подальше збільшення його потужностей.

  Олієперевалювальний комплекс об’єднує три технологічні парки, що складаються з 18 резервуарів з обсягом одноразового роздільного або загального зберігання 33 тис. тонн. Для перевалювальних робіт з автомобільного та залізничного транспорту зведені естакади, розраховані на одночасне розвантаження п’яти залізничних і чотирьох автомобільних цистерн. Комплекс оснащений чотирма автономними насосними станціями, що забезпечують оперативність зливу цистерн – до 20 хв./цистерна.

  Як зазначає начальник порту Алім Агакішіев, перевалювання рослинних олій є перспективним напрямком портового бізнесу.

  Українські аграрії продовжують нарощувати обсяги експорту олії. Відповідно прогнозується зростання ринку перевалювання цього продукту. Крім того, аграрії та трейдери, які вже є нашими ключовими клієнтами у перевалюванні зернових, також працюють в сегменті рослинних олій, – додав він.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.