Головна Новини Агро-сектор На українських фермах стали активно проводити біогаз

На українських фермах стали активно проводити біогаз

1742

Загальний біогазовий потенціал в АПК України – 1500 підприємств або понад 100 МВт в перерахунку на електричну потужність

Аналіз статистичних даних для тваринницьких і птахівницьких підприємств України свідчить, що в діапазоні потужності 30-190 кВт на свинофермах можна побудувати не менше 370 біогазових установок (сумарною потужністю 27 МВт), на фермах ВРХ – 965 таких установок в діапазоні потужності до 300 кВт (всього 75 МВт) і ще 90 (сумарною потужністю 5 МВт) в птахівничих господарствах – в діапазоні потужності 15-110 кВт.

Про це розповів кандидат фізико-математичних наук, заступник директора НТЦ «Біомаса» Юрій Матвєєв, інформує аграрний журнал «Пропозиція». Пише UBR.

- РЕКЛАМА -
  • Ще однією тенденцією на біогазового ринку України експерт назвав появу ряду невеликих проектів, які реалізують переважно на тваринницьких фермах.

    Так, в 2003 році на свинофермі холдингу «Агро-Овен» (потужність установки 160 кВт) в Дніпропетровській області, потім – в компанії «Еліта» (250 кВт) на Київщині – тут для зброджування використовували суміш гною свиней та ВРХ. Біогазова установка компанії «Деміс-Агро» (потужність 125 кВт), побудована в 2013 році на свинофермі в Дніпропетровській області, переробляє 60-80 тонн стоків.

    Експерт зазначив, що оскільки питома вартість проекту для малих біогазових установок істотно вище (в перерахунку на одиницю отриманої енергії), ніж для великих, то і їх економічна привабливість не може конкурувати з великими.

    «Якщо основним джерелом доходу вважати продаж електроенергії, то наявної величини« зеленого »тарифу буде мало. Альтернативою може бути хіба що продаж органічних добрив, але цей ринок ще не сформований », – зазначив учений.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.