На Прикарпатті кооператив «Файні ябка» виготовлятиме сухофрукти для експорту та внутрішнього ринку

2913

У серпні в невеличкому прикарпатському містечку Обертин почав працювати соціальний кооператив «Файні ябка».

Тут заготовлятимуть сухофрукти для продажу на внутрішньому та зовнішньому ринках. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

За словами ініціатора проекту Богдана Станіславського, «Файні ябка» — це кооперативний рух, який стимулюватиме селян продавати продукцію, вирощену у власних садах. Підприємець, відвідавши довколишні села, переконався, що ідея має майбутнє, бо є можливості, але люди не мають де продавати свою продукцію.

«Файні ябка» продаватимуть сушку. Її виготовлення потребує найменше капіталовкладень у порівнянні з замороженням чи консервацією. Ринок збуту також широкий, особливо серед закладів харчування, які часто пропонують клієнтам натуральні узвари. Є перспективи виходу на іноземні ринки, оскільки там цінується екологічно чиста продукція. Також уроздріб продаватимуть набори зі сушкою, які будуть фасуватися в екоупаковки.

 • На сьогодні вже створили громадську організацію «Файні ябка-57» і товариство з обмеженою відповідальністю. Суть ідеї полягає в тому, що весь прибуток будуть витрачати на соціальні проекти в Обертині. За розрахунками Станіславського, для успіху проекту потрібно, щоб об’єдналися принаймні 57 інвесторів-меценатів, які готові вкласти по одній тисячі доларів у розвиток такого кооперативу.

  Ми порахували, що для запуску виробництва нам потрібно $57 тис. Тому шукаємо 57 інвесторів, які дадуть по тисячі — як на благодійність, вони не отримають повернення, а тільки моральне задоволення. Це буде соціально успішний бізнес, і весь прибуток, який буде отримуватися від діяльності, піде на соціальні проекти. Це буде пілотний проект для області, — пояснив ініціатор.

  Під «Файні ябка» в Обертині вже переобладнують приміщення старої пекарні. При цьому дотримуються європейських стандартів, щоб одразу по завершенню будівельних робіт пройти сертифікацію ISO 9001. Виробництво планують зробити максимально енергоощадним.

  У подальшому продукцію «Файні ябка» планують виводити і на іноземний ринок, оскільки вона буде сертифікована.

  Серед потенційних споживачів і навіть торгових агентів Станіславський бачить усіх українців у різних країнах Євросоюзу, які виїхали на заробітки чи на постійне місце проживання.

  Вони є нашими “торговими агентами” і споживачами, бо хочуть чогось рідного. І не обов’язково там шукати супермаркети, бо велика діаспора, яка є там, вже є нашими споживачами, — зазначив підприємець.

  У «Файних ябках» не очікують, що люди одразу кинуться продавати їм усю садовину, оскільки підприємство нове і ще не створило собі авторитет. Тому на перших порах купуватимуть у селян невеликі партії. Згодом, коли люди відчують «смак живих грошей», вони самі будуть привозити продукцію кооперативу.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.