На Прикарпатті кооператив «Файні ябка» виготовлятиме сухофрукти для експорту та внутрішнього ринку

2842

У серпні в невеличкому прикарпатському містечку Обертин почав працювати соціальний кооператив «Файні ябка».

Тут заготовлятимуть сухофрукти для продажу на внутрішньому та зовнішньому ринках. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Agravery.

За словами ініціатора проекту Богдана Станіславського, «Файні ябка» — це кооперативний рух, який стимулюватиме селян продавати продукцію, вирощену у власних садах. Підприємець, відвідавши довколишні села, переконався, що ідея має майбутнє, бо є можливості, але люди не мають де продавати свою продукцію.

«Файні ябка» продаватимуть сушку. Її виготовлення потребує найменше капіталовкладень у порівнянні з замороженням чи консервацією. Ринок збуту також широкий, особливо серед закладів харчування, які часто пропонують клієнтам натуральні узвари. Є перспективи виходу на іноземні ринки, оскільки там цінується екологічно чиста продукція. Також уроздріб продаватимуть набори зі сушкою, які будуть фасуватися в екоупаковки.

- РЕКЛАМА -
 • На сьогодні вже створили громадську організацію «Файні ябка-57» і товариство з обмеженою відповідальністю. Суть ідеї полягає в тому, що весь прибуток будуть витрачати на соціальні проекти в Обертині. За розрахунками Станіславського, для успіху проекту потрібно, щоб об’єдналися принаймні 57 інвесторів-меценатів, які готові вкласти по одній тисячі доларів у розвиток такого кооперативу.

  Ми порахували, що для запуску виробництва нам потрібно $57 тис. Тому шукаємо 57 інвесторів, які дадуть по тисячі — як на благодійність, вони не отримають повернення, а тільки моральне задоволення. Це буде соціально успішний бізнес, і весь прибуток, який буде отримуватися від діяльності, піде на соціальні проекти. Це буде пілотний проект для області, — пояснив ініціатор.

  Під «Файні ябка» в Обертині вже переобладнують приміщення старої пекарні. При цьому дотримуються європейських стандартів, щоб одразу по завершенню будівельних робіт пройти сертифікацію ISO 9001. Виробництво планують зробити максимально енергоощадним.

  У подальшому продукцію «Файні ябка» планують виводити і на іноземний ринок, оскільки вона буде сертифікована.

  Серед потенційних споживачів і навіть торгових агентів Станіславський бачить усіх українців у різних країнах Євросоюзу, які виїхали на заробітки чи на постійне місце проживання.

  Вони є нашими “торговими агентами” і споживачами, бо хочуть чогось рідного. І не обов’язково там шукати супермаркети, бо велика діаспора, яка є там, вже є нашими споживачами, — зазначив підприємець.

  У «Файних ябках» не очікують, що люди одразу кинуться продавати їм усю садовину, оскільки підприємство нове і ще не створило собі авторитет. Тому на перших порах купуватимуть у селян невеликі партії. Згодом, коли люди відчують «смак живих грошей», вони самі будуть привозити продукцію кооперативу.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.