На Миколаївщині хочуть побудувати завод з переробки горіхів

2368

На форумі «Садівництво 3.0», який відбувся в Києві, презентували проект із будівництва переробного горіхового заводу

Підприємство матиме весь цикл переробки горіхів — від мийки, чищення, калібрування, розколювання, упаковки до лабораторного контролю якості. Вартість лінії продуктивністю 500 кг/год. і 2 тис. т/рік горіхів — $1,5-3 млн. Переваги проекту, презентованого директором SmartLands Т. Басистюк-Гаптар, це повна автоматизація вирощування горіхів, контроль опадів, рівня вологості ґрунту.

В Україні мало хто вирощує горіхи промисловим способом. Тому виробничі переробні потужності «прив’язані» до діяльності двох фермерських господарств Первомайського району Миколаївської області, що вже мають функціонуючі горіхові сади. У господарстві SmartLands він був закладений у 2010 році, з подальшим підсаджування дерев у 2013. Схема закладки 10 на 10. Основні сорти: Кісковецький, Буковинський, Черновецький, Яровський. У господарствах є ставок на площі 1 га, який використовується для зрошення. Площі під горіхами будуть розширюватися.

Ведуться також переговори щодо купівлі нових садів або взяття їх в оренду. У майбутньому планується вирощувати також черешню, сливу, яблуко.

«Наші сади вже працюють. Всі бажаючі можуть приїхати і подивитися. Ми готові вести переговори з іншими садівниками, щоб вони переходили на нашу інноваційну практику садівництва. Багато процесів тестуємо. Наприклад, формуємо інформативну звітність по кожній рослині, визначаємо зони з сильним поливом, зони для зміцнення та охорони від несприятливих погодних умов», — зазначив представник SmartLands.

 • У подальшому потужності будуть збільшені, оскільки автори проекту планують зосередитися на експорті.

  «Завод побудуємо в будь-якому випадку. Більш чи менш потужний — не принципово, але 2018 запустимо його. У 2019 можна буде збільшити його потужності в 4-5 разів», — додав він.

  За словами експерта, вже зараз йдуть переговори про можливість поставок українських горіхів до Китаю.

  «Є зацікавленість у будівництві такого заводу й у Китаї, куди Україна могла б поставляти сировину. Однак не хотілося б будувати такий завод в Китаї, краще виробляти продукт із доданою вартістю в Україні», — зауважив Т. Басистюк-Гаптар.

  Нині SmartLands шукає інвесторів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.