На Черкащині з’явилась плантація закарпатського ківі

3921

Фермер В’ячеслав Кантур посадив першу плантацію ківі в Черкаській області. У 2021-2022 роках він планує зібрати перші тонни урожаю.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Закарпаття онлайн.

Через Інтернет провів моніторинг нових інноваційних бізнесових проектів, які почали реалізовуватися в Україні. Знайшов в Інтернеті інформацію, що є на Закарпатті  такий біолог, аматор Генріх Стратон, який селекціонував екзотичну ягоду ківі, зробивши морозостійкий сорт, який здатен рости і родити по всій Україні, – розповідає фермер.

При плановому врожаю в 35-40 тонн ківі з гектара і стійкому збуті, це дуже  прибутковий вид сільськогосподарського бізнесу. Вигідніше, ніж вирощувати яблука, персики чи суниці.

  • Ківі полюбляє закислені, легкі грунти, розбавлені пісчанником. Там, на відміну від нашого чорнозему, набагато менше різних грунтових шкідників, личинок хруща, медведки та ін, а відповідно і менше тих, хто ними ласується: мишей, кротів та ін.

    Навесні поточного 2018 року я підібрав ділянку землі біля Дніпра, із відповідними характеристиками грунту. А поливати буду дніпровською водою, що значно здешевлює вартість бізнес проекту, бо ківі поливна культура і потребує регулярного та значного поливу. Цього року я закупив вже понад 500 саджанців і засадив півгектара землі. І це тільки перший крок по створенню промислової плантації ківі в Україні та напевно на такій широті і у всій Європі. Оскільки так близько до півночі ніде подібних плантацій просто не існує, – додає В’ячеслав Кантур.

    Перші тонни ягоди ківі мають бути у 2021-2022 роках. Також фермер планує посадити ще три – чотири га наступної весни.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.