“Кернел” купить 10 українських агропідприємств

2242

Агропідприємства розташовані в Київській, Черкаській та Вінницькій областях

Антимонопольний комітет України дозволив нідерландській компанії Jerste BV, що належить найбільшому виробнику масложирової продукції в Україні агрохолдингу “Кернел”, придбати контрольні пакети акцій десяти українських аграрних підприємств. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на УНІАН

Дані агропідприємства розташовані в Київській, Черкаській та Вінницькій областях.

 • Зокрема, Jerste BV отримала дозвіл на придбання частки в статутному капіталі сільськогосподарських підприємств “Агро Інвест Україна” (м.Київ), “Агро Логістика Україна” (Київська обл.), “Богданівське” Вірфіл Лімітед (Київська обл.), “Долинка-Агро” (Черкаська обл.),” Київська Русь” Вірфіл Лімітед (Київська обл.), “Колос” Вірфіл Лімітед (Київська обл.), “Коритня-Агро КМ” (Черкаська обл.), “Лан” Вірфіл Лімітед (Київська обл.), “Лукашівка і К”(Черкаська обл.) і “Юшківці-Агро” (Вінницька обл.), що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управлен я товариств.

  Раніше повідомлялося, що в середині березня АМКУ дозволив компанії Jerste BV купити більше 50% акцій 10 аграрних підприємств, які належать одній з найбільших в світі постачальників сировини – швейцарської компанії Glencore International AG.

  Раніше “Кернел” заявляв про плани наростити свій земельний банк в Україні. Як один з можливих варіантів розглядалися активи агрохолдингу “Мрія”.

  З 2016 фінансовому році (ФР, липень 2015 – червень 2017) “Кернел” збільшив чистий прибуток в 2,1 рази – до $ 225,2 млн. При цьому виручка холдингу за вказаний період скоротилася на 14,6% – до $ 1,99 млрд .

  Холдинг “Кернел”, контрольований українським бізнесменом Андрієм Веревським, є найбільшим в Україні виробником і експортером соняшникової олії, а також одним з найбільших експортерів зернових і великим виробником сільськогосподарських продуктів.

  Компанія також надає послуги зі зберігання сільгосппродуктів, експорту через належні їй термінали на Чорному морі. Земельний банк компанії становить 390 тис. Га. На українському ринку олійно-жирова продукція “Кернел” представлена ​​торговими марками “Щедрий Дар”, “Стожар”, “Чумак Золота”.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  1. Давайте ще одного монополіста. Через пару років будемо плакати гіркими сльозами від цін на агропродукцію.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.