Канадці купують 10% акцій найбільшого виробника цукру в Україні

2145

Канадський фінансовий холдинг Fаirfax Financial Holdings Limited прийняв рішення про покупку 9,99% акцій найбільшого виробника цукру в Україні компанії «Астарта».

Про це йдеться на сайті Варшавської фондової біржі, де розміщені акції агрохолдингу. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на  УНІАН.

Згідно з повідомленням компанії, Fаirfax має намір придбати акції у двох мажоритарних акціонерів «Астарти» – 450 тис. акцій у Albacon Ventures Limited (підконтрольна генеральному директору агрохолдингу Віктору Іванчику) і 2,05 млн акцій у Aluxes Holding Limited (підконтрольна українському бізнесменові Валерію Короткову), що в сумі становить близько 9,99%.

Ми раді вітати Fаirfax як значного акціонера нашої компанії і бачимо великі можливості для подальшого розвитку «Астарти» у такому сильному стратегічному партнерстві, – цитує прес-служба агрохолдингу Іванчика.

Угода повинна бути закрита до 24 лютого 2017 року, в тому числі після затвердження її Антимонопольним комітетом України.

 • Крім того, Fаirfax має право купити ще 9,99% акцій у Aluxes через 61 день після закриття угоди на умовах опціону. Ще через 61 день після цього Fаirfax має право придбати 7,8% акцій «Астарти» у Aluxes. На тлі інформації про входження в капітал компанії агрохолдингу Fаirfax, акції «Астарти» на Варшавській фондовій біржі після відкриття торгів різко зросли на 5,47% порівняно з останнім закриттям – до 53 злотих за акцію. Станом на 11:50 акції компанії котируються на рівні 51,5 злотих.

  Агрохолдинг «Астарта» в 2015 році отримав 15,9 млн євро чистого прибутку проти 68,1 млн євро чистого збитку роком раніше. Виручка за звітний період скоротилася на 11% – майже до 314 млн євро.

  «Астарта» – вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, що спеціалізується на виробництві цукру, зернових і олійних культур, а також молока. Земельний банк компанії становить 285 тис. га, дійне стадо – 16,5 тис. голів. Холдингу належать 9 цукрових заводів.

  Fairfax Financial Holdings Limited – канадський холдинг, який через свої дочірні підприємства здійснює страхування і перестрахування майна і відповідальності, а також займається фінансовим менеджментом. Fairfax був заснований у 1985 році вихідцем з Індії Премом Васто. Fairfax володіє також 5,35% акцій найбільшого українського агрохолдингу «Овостар Юніон».


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.