Ірак зацікавлений в активізації співробітництва з Україною в аграрній галузі

1737

Україна і Республіка Ірак мають значний потенціал розвитку двосторонньої співпраці в аграрному секторі. Для цього необхідно активізувати спільний діалог на міжурядовому рівні між профільними міністерствами.

Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевой з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Ірак в Україні Бакіров Ахмедом Азіз Аль-Джафаром. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на latifundist.com

«За результатами 2016 р товарообіг сільськогосподарською продукцією між нашими країнами склав $142,5 млн, саме завдяки експорту українських продуктів харчування. Ключовими товарами стали: м’ясо, яйця, фрукти, горіхи і масло. Але наші країни мають значний потенціал для поглиблення торговельних відносин в аграрній галузі. Крім того, ми повинні активно працювати над тим, щоб українська аграрна продукція поставлялася в Ірак безпосередньо, а не через треті країни, тому що це автоматично збільшує вартість експорту», – підкреслила Ольга Трофімцева.

Вона додала, що, з огляду на те, що сьогодні 20% українського експорту до Республіки Ірак становить м’ясо – необхідно зробити акцент на розвиток співпраці компетентних органів країн в галузі ветеринарії.

«З боку Госпродпотребслужби вже було направлено список відповідних сертифікатів, з метою активізації експорту українських продуктів харчування тваринного походження. А саме: м’ясо птиці, яловичини, баранини, яєць та інших видів продукції», – повідомила Ольга Трофімцева.

Послом Республіки Ірак в Україні підтримав всі ініціативи та запевнив, що іракська сторона зацікавлена ​​в збільшенні поставок української курятини, м’яса і яєць до своєї країни, а також в поглибленні двостороннього співробітництва в аграрному секторі.

 • Нагадаємо, що за 2016 році експорт української аграрної продукції до Республіки Ірак склав $142,5 млн, це більше на 10,5% ніж в 2015 р В основному експортувалися: м’ясо та субпродукти – $80,8 млн, яйця птахів – $15,4 млн, плоди, горіхи та цедра – $13,2 млн, масло – $10 млн.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.