Горіхові сади по площі зайняли перше місце серед нових насаджень в Україні

4918

Згідно з офіційними даними, в минулому році горіховими садами було засаджено 1843 га, коли яблунь і груш висадили 692 га, ягідників – 860 га, виноградників – всього 296 га.

Про це повідомив Геннадій Юдін, віце-президент “Української горіхової Асоціації”, передає Delo.ua.

На думку Юдіна, популярність горіхівництва пов’язана з попитом на цю продукцію як з-за кордону, так і на внутрішньому ринку. Крім того, свою роль грає переробка.

  • Для порівняння, українське сільське господарство в цілому в 2017 році дало $ 43 млрд виручки (на 19% більше в порівнянні з 2016 роком), а горіхівництва принесло $ 101 млн (на 27,3% більше), говорить Юдін.

    До того ж в 2018 році в Україні відновили бюджетну програму щодо підтримки нових садів, по якій передбачена компенсація вартості саджанців. З нею компенсація за один саджанець волоського горіха складе близько 330 грн, фундука – 80 грн.

    Стрімкий розвиток галузі горіхівництва можна пояснити ще й високими доходами і економічною ефективністю. І хоча перший урожай можна отримати лише на 4-5-й рік, згідно з розрахунками Українського інституту горіхоплідних культур, рентабельність горіхового саду в шостий рік після вступу в плодоношення, як правило, досягає 400-450%. При цьому капітальні вкладення на 1 га саду залишаються порівняно низькими.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.