Фото: компанія “Нібулон” здійснила тестову поставку партії кавунів по Дніпру до Києва

3629

Баржа, на борту якої 250 тонн кавунів, вперше після багаторічної перерви, вирушила з Голої Пристані на Херсонщині до Києва в рамках спільного проекту Агентства США з міжнародної допомоги USAID “Підтримка аграрного та сільського розвитку”, 28 місцевих фермерів, компанії “Нібулон” і торговельної мережі “Сільпо”.

Повідомляє Національний промисловий портал.

Це – тестова партія кавунів. Організатори перевіряють, як буде працювати механізм, адже до процессу залучено багато сторін, буде відпрацьовуватися застосування сучасних міжнародних стандартів логістики та пакування, розраховуватися показники вартості та часу перевезення. Якщо все піде, як задумано, за цією баржі попливуть такі. Після успішного закінчення відпрацьовану логістичний ланцюжок використовуватимуть і для вирушення інших видів овочів і фруктів, які вирощують в Херсонській області.

 • Саме малі фермери стали причиною, по якій до реалізації ідеї під’єднався проект USAID.

  “Дрібні виробники сільськогосподарської продукції – основа економічного процвітання села, – каже Патрік Рейдер, керівник проекту USAID” Підтримка аграрного та сільського розвитку. – Але зазвичай вони не мають можливості співпрацювати з торговими мережами, адже виробляють порівняно невеликі обсяги продукції. Ми хочемо навчити їх мислити масштабніше. Відзначається, що даний проект націлений допомогти дрібним фермерам Херсонської області об’єднатися, сформувати великі партії продукції та побудувати нову ефективний ланцюжок постачання з полів Херсонської області в великих торгових мережах. Такий підхід зробить щасливішим і фермерів, і споживачів їх продукції, адже правильна упаковка і логістика обов’язково відображаються на якості кавуна”, – йдеться в повідомленні.

  Слід також нагадати, що останній раз смугасті ягоди відправляли по Дніпру 14 років тому, а регулярні перевезення кавунів припинили ще в 1990-х, коли пострадянські порти та причали прийшли в занепад.

  Проект “Підтримка аграрного та сільського розвитку” – це проект USAID, який реалізується компанією Кімонікс і ставить метою сприяння комплексному та сталому економічному зростанню шляхом розвитку аграрного сектора і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  1. Пам*ятаю, як в дитинстві, кавуни з барж міняли на самогонку. Банку передавали в “авосьці”, чіпляючи за багор, а матроси викидали кавуни в Дніпро. Залишалося тільки виловити їх підсакою.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.