Експорт молочної продукції за рік виріс в два рази

2111

Україна відновлює обсяги експорту молочної продукції за кордон, особливо сирних продуктів. Показники поки нижче 2013 року, але тренд позитивний.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Delo.ua.

За перше півріччя 2017 року експорт більшості молокопродуктів суттєво збільшився, і на тлі зростання цін валютна виручка від зовнішньої реалізації виявилася майже в два рази більше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Молочної продукції (в т. ч. молокомісткий) було вивезено з країни на суму в 215 млн доларів, підрахували експерти Інфагро.

- РЕКЛАМА -
 • Найбільш істотним виявилося зростання продажів сирних продуктів (майже в три рази в натуральному вираженні), в три рази збільшено експорт вершкового масла, більш ніж в два рази – реалізація сухого цільного молока. У той же час зовнішні продажу сухого знежиреного молока і молочних консервів помітно скоротилися.

  Відносно червневого експорту в порівнянні з минулим роком варто відзначити відчутне зростання знову ж по сирним продуктам, маслу, СЦМ. Реалізація консервів, СОМ, спредів впала.

  Для імпорту в поточному році теж притаманний приріст майже по всіх товарних позиціях, але істотні зовнішні закупівлі тільки в категорії сирів, ввезення яких виріс приблизно на третину.

  Загалом молочний імпорт поки не критичний, в грошовому вираженні він в 9 разів менше експорту.

  У липні кардинальних змін у зовнішній торгівлі молокопродуктами не відбудеться, а ось в серпні варто розраховувати на падіння продажів цілого ряду молокопродуктів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.
  • Olegh Rozman

   Куди ділись “потріоти” які волають і жаліються на “злочинну владу”? Новина ж дійсно ЗРАДЛИВА!))))))

   • Anatoliy Buchenko

    Вона (новина) не вкладається в стандартну методичку ФСБ…)))))