Частка України у виробництві м’яких ягід в Східній Європі становить 25%

2511

Обсяг внутрішнього ринку оцінюється в $ 51 млн

Україна забезпечує 25% східноєвропейського виробництва м’яких ягід (суниця, смородина, малина і т.д.) і 10% – твердих ягід (вишня, черешня), але майже не здійснює експорту цієї продукції: частка нашої країни в експорті м’яких ягід становить 6% , а твердих – тільки 3%, – повідомила керівник Info-Shuvar, експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман, передає прес-служба Ради з питань експорту продовольства (UFEB). Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Hubs.

«Серед країн Східної Європи Україна забезпечує майже 25% виробництва м’яких ягід і приблизно 10% – твердих ягід. Але в експорті нас майже не помітно. Це і є відповідь на питання, чому наші виробники не мотивовані виходити на зовнішній ринок – поки вистачає внутрішнього збуту. Поки маржа достатня. Але це тимчасово. Ми повинні думати про експорт», – поінформувала експерт в рамках IV Національного дня саду.

За її словами, споживання свіжих ягід в світі щорічно зростає на 15%. Головні споживачі – це США, Росія, Німеччина, Великобританія, Бельгія та Франція.

При цьому майже половина світового обсягу торгівлі припадає на суницю садову, споживання якої зростає щорічно приблизно на 3-5%, однак з кожним роком ця ягода незначно поступається свою частку голубиці і малині, які є лідерами за темпами зростання продажів в світі (17-20 % щорічно).

 • Гетьман додала, що обсяг ринку твердих ягід в Україні становить близько 65 тис. тонн або $ 53 млн, а м’яких – 55 тис. тонн або $ 51 млн.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.