«Агроліга» побудує ТЕС на соняшниковому лушпинні для власних потреб

1564

рупа компаній «Агроліга» планує побудувати власну ТЕС. Будівництво стартує восени 2018 році, незабаром агрохолдинг почне закупівлю обладнання.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroDay.

Під будівництво об’єкту вже виділено земельну ділянку розміром 0,35 га, яка розташована на території маслопресового заводу. ТЕС знаходиться в безпосередній близькості до сировинної бази, існуючих мереж і свердловини з необхідним обсягом води, — повідомляють в групі. — Плюс до всього, ми вже передбачили наявність кваліфікованого персоналу для забезпечення працездатності об’єкта.

Сировиною для «зеленого» енергетичного об’єкта послужать відходи маслопрессового виробництва — лушпиння соняшнику. Його багато залишається у процесі переробки, близько 14% від маси насіння.

 • Для майбутнього заводу «Агроліга» збирається придбати два парових котли продуктивністю 16 тонн/годину кожен і один конденсаційний паровий турбогенератор електричною потужністю 7 МВт.

  Зараз агрохолдинг веде переговори з декількома організаціями для отримання найбільш вигідних технічних умов на підключення до електричних мереж. Підготовлений проект землеустрою, отримані містобудівні умови і обмеження, розглядаються пропозиції щодо фінансування.

  Загальну вартість проекту поки не називають, вона буде відома після отримання документації від проектантів. При цьому в агрохолдингу розраховують на високу рентабельність «зеленого» проекту, виходячи з нинішніх цін на «зелений» тариф.

  Таким чином, по завершенню будівництва «Агроліга» отримає екологічне і безвідходне виробництво, ще й непоганий заробіток. При необхідності розглядається можливість перейти на споживання виробленої ТЕС енергії всередині підприємств групи.

  До слова, у квітні поточного року «Агроліга» завершила будівництво та ввела в експлуатацію завод з виробництва соняшникової олії. Річна потужність переробки сировини тут складе до 170 тис. тонн.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.