Аграрії почнуть отримувати компенсацію при покупці вагонів-зерновозів

1594

Верховна Рада в четвер, 5 липня, підтримала правки депутата Олега Кришина № 155 та 166 щодо внесення вагонів-зерновозів у перелік сільгосптехніки, при закупівлі якої агровиробники отримують компенсацію.

Про це повідомляє кореспондент ЕП, передає Національний промисловий портал.

Розмір компенсації не може перевищувати 30% вартості закуплених зерновозів.

Існує державна програма підтримки вітчизняного машинобудування в АПК. На цю програму у нас бюджеті виділено 945 млн грн. Все, що виробляється в Україні з локалізацією не менше 60% (трактори, сівалки), підпадає під цю програму, – пояснив в коментарі ЕП Олег Кришин.

 • За його словами, значна частина коштів у рамках програми не використовується.

  Що ми цими правками зробили? Ми зерновозам дали статус, який дозволяє їм брати участь у цій програмі. Ми говоримо: разом з вітчизняними сівалками можна замовити зерновоз і отримати компенсацію за цією держпрограмою, – сказав депутат.

  Він уточнив, що правки стосуються двох заводів – Крюківського вагонобудівного заводу і Дніпровагонмашу.

  Відповідно до даних Мінагрополітики, з початку 2018 року 1130 сільгоспвиробників взяло участь в програмі 25-відсоткової компенсації вартості сільгосптехніки на 112 млн гривень.

  Всього у 2018 році на зазначену програму виділено 945 млн гривень.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.