Винахід українського школяра зацікавив іноземних інвесторів

5803
 • Іноземні інвестори зацікавились теплообмінником кіровоградського школяра

  Дев’ятикласник Назар Гарасько із села Миронівка, що на Кіровоградщині розробив рекуператор, який зацікавив іноземних інвесторів. Винахід українського школяра цікавий тим, що вартість такого рекуператора у декілька разів нижча за традційні технології.

  trasmissioni Portal industriale nazionaleCon riferimento alle eco-città

  Подібні рекуператори є і за кордоном, але вони дорогі, наша розробка вдвічі-тричі дешевша/ Така вартість обумовлена тим, що конструкція конусообразного рекуператора складається зі спіральної алюмінієвої рамки, на яку встановлені лопаті, покриті тонкими мідними листами, – розповіла науковий керівник школяра Світлана Піскова

  Прототипом для рекуператора, який сконструював Назар, став звичайний дитячий вітрячок, в якому юний внахідник змінив форму лопатей з простих на спіралеподібні. Така форма забезпечують одночасно і провітрювання, й обігрів приміщення. Економія на нагріванні сягає до 30% коштів, що витрачаються на опалення, а на кондиціонування влітку – до 70%. Встановлювати такий рекуператор можна, як в стіні, так і у вікнах.

  Свій винахід школяр представить на міжнародному конкурсі інновацій в Києві, а згодом має намір запатентувати. Керівник школяра зізнається, що отримує безліч пропозицій від іноземних інвесторів надіслати креслення рекуператора.