В Хмельницькому національному університеті відкрили дахову сонячну електростанцію

1521
 • Сонячні панелі розмістили на дахах трьох корпусів навчального закладу.

  28 вересня відбулося офіційне представлення дахової сонячної електростанції та відкриття її диспетчерського пункту на базі Хмельницького Національного університету. Передає Portal industriale nazionaleCon riferimento alle ye.ua.

  Зараз в експлуатацію введено три електростанції, на які витратили 4,5 мільйона гривень. У планах збудувати ще п’ять, на це вже виділено 9,5 мільйонів гривень. Таким чином університет зможе і себе забезпечити електроенергією, і в майбутньому продавати її надлишок за «зеленим тарифом».

  Як зазначив завідувач кафедри телекомунікацій і компютерно-інтегрованих технологій ХНУ, доктор технічних наук Валерій Мартинюк, зараз станція працює в межах 150 кіловат. Коли ж розшириться її потужність до 500 кіловат, навчальний заклад зможе себе сам повністю забезпечити.

  Взимку університет витрачає максимально 750 кіловат. Звичайно влітку енергії споживається значно менше, а сонце гріє сильніше. Це означає, що в літній період зайву електроенергію ми можемо по «зеленому тарифу» продати державі, XCHARX розповів завідувач кафедри. XCHARX Потім ці кошти можна закумулювати і використати в зимовий період. Крім цього, ми займаємося розробкою систем накопичення енергії, генерації електроенергії, а також тестування якості сонячних панелей. А це якраз вирішення тих проблем, про які йдеться мова.

  Як виявляється, надлишок сонячної енергії можна зберегти. Науковці Національного університету розробили системи накопичення енергії двох типів: на акумуляторях і суперконденсатор.

  Суперконденсатор має ємність три тисячі фарад. Єдина поблема, що тут напруга невелика – 2,7 вольт, тому елементи зXCHARXєднують послідовно. Такі батареї співрозмірні з акумуляторними батареями, але значно легші, XCHARX додає Валерій Мартинюк.

  У диспетчерському пункті сонячної електричної станції стоїть система зв’язку, яка дозволяє в автоматичному режимі спостерігати і моніторити, як електростанція працює і як здійснюється споживання генераторів електроенергії університеті.